Робітник-зварювальник
Робітник-зварювальник besplatka.ua

Фінасування технікумів і коледжів: ВР прийняла за основу законопроект про фахову передвищу освіту

  Читайте по-русски
  Проект закону підтримали 254 нардепа

  Верховна Рада підтримала за основу в першому читанні законопроект №8321-д "Про фахову передвищу освіту", яким регулюється питання фінансування технікумів і коледжів. За документ проголосували 254 народні обранці, передає "РБК-Україна".

  Зазначено, що метою документа є:

  • визначення ключових принципів, на яких має базуватися державна політика з фахової передвищої освіти,
  • створення основи для проведення системної реформи з метою формування кадрового потенціалу відповідно до потреб громадян, ринку праці та перспектив розвитку національної економіки.

  Законопроектом пропонується встановити правові, організаційні, економічні та фінансові засади функціонування системи фахової передвищої освіти.

  Перший заступник глави комітету з питань медичної освіти і науки Олександр Співаковський у ході обговорення документа наголосив, що в разі неприйняття закону з 1 вересня всі технікуми й коледжі залишаться без правового забезпечення. 

  Нардеп зазначив, що ці навчальні заклади матимуть можливість фінансування з декількох джерел: "Технікуми і коледжі матимуть можливість багатоканальної системи фінансування. Щоб і держава, і місцева влада, і бізнес мали можливість фінансувати".

  "Забезпечуються можливості ефективного функціонування закладів фахової передвищої освіти, визначається їхній статус, структура, права та обов'язки, джерела фінансування. У проекті прописані принципи, закладені в основу управління у сфері фахової передвищої освіти, визначені органи управління для установ різних форм власності. Створена законодавча база для реалізації автономії закладів фахової передвищої освіти", – зазначено в пояснювальній записці законопроекту.

  Як повідомляв 5.UA, у МОН розповіли, коли запровадять ЗНО для студентів технікумів.

  Нагадаємо, в 2018 році комітет парламенту з питань науки і освіти прийняв рішення підготувати звернення до Кабміну щодо вирішення питання забезпечення фінансування у повному обсязі технікумів і коледжів. Комітет також рекомендував Кабміну розробити Стратегію розвитку фахової передвищої освіти. Додамо, що освітній комітет рекомендує ВР прийняти за основу два законопроекти щодо фінансової автономії вищих навчальних закладів.

  Попередній матеріал
  У Конституційному Суді обрали нового чільника: ЗМІ назвали ім'я
  Наступний матеріал
  Доба на Донбасі: ворог застосував артилерію та важкі міномети, загинув військовий
  Loading...