Вахтанг Кебуладзе в ефірі програми "ІнфоДень"
Вахтанг Кебуладзе в ефірі програми "ІнфоДень" 5 канал

Філософ: Спочатку треба вирішити, яка в нас політична система, а потім – скільки нам треба депутатів

Читайте по-русски
На думку Вахтанга Кебуладзе, зменшення кількості нардепів може бути небезпечною, якщо політична система в Україні – це демократія, яка тяжіє до авторитаризму через концентрацію влади в Офісі президента

Доктор філософії, есеїст і перекладач Вахтанг Кебуладзе в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі" прокоментував можливе зменшення кількості народних депутатів у Верховній Раді.

"Спочатку ми маємо відповісти на запитання: яка в нас політична система. Чи в нас парламентсько-президентська республіка, чи президентсько-парламентська, чи президентська. Якщо парламентська, то кількість депутатів – це суто технічне питання. А якщо в нас демократія, яка тяжіє до авторитаризму через концентрацію влади в Офісі президента, то зменшення кількості депутатів може бути небезпечною", – сказав Кебуладзе.

Він додав: "Треба розуміти одну просту річ: у світі немає прямої демократії. Вона була лише в давньогрецьких полісах. Оці меседжі, які поступають від нової влади, дуже небезпечні. Мовляв, "народ і є владою". Народовладдя має реалізуватися через представницьку демократію. А її головний орган – це парламент, тому кількість депутатів у парламенті залежить від нашої моделі, нашого бачення, як виглядає наша система. Як на мене, зараз зменшувати кількість депутатів немає причин".

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, 3 вересня Верховна Рада спрямувала до КСУ 5 законопроєктів зі змінами до Конституції. Серед них зменшення кількості народних депутатів у парламенті, позбавлення їх повноважень за "кнопкодавство" і прогули та законопроєкт щодо законодавчої ініціативи народу.

Попередній матеріал
Виховання історією: до Дня Соборності у Чернівцях школярі розгорнули 25-метровий стяг – відео
Наступний матеріал
Закликали Росію поважати суверенітет країни: як США привітали Україну з Днем Соборності
Loading...

Заява партії "Європейська солідарність" – відео

"Зеленський його помилує" – журналісти сфотографували листування нардепів про "відставку" Гончарука

Пленарне засідання Верховної Ради: звітує голова МЗС Пристайко – трансляція

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Замість дрібних капостей, краще б сказали, що робити з президентом із "туманом у голові" – Гончаренко про "слуг"

Верховна Рада ухвалила закон про середню освіту