Софія Федина, депутатка "Євросолідарності"
Софія Федина, депутатка "Євросолідарності" 5 канал

Федина пояснила, чому канали Медведчука не заблокували в 2018 році

Читайте по-русски
Тільки після втручання в американські вибори Захід зрозумів увесь жах московської пропаганди, вважає депутатка

В жовтні 2018 року телеканали Віктора Медведчука не заблокували, бо Захід виступав проти втручання в діяльність медіа напередодні виборів, і тільки після втручання Москви в американські вибори виробив консолідовану позицію щодо російської пропаганди. Про це в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" сказала депутатка "Європейської солідарності" Софія Федина.

Депутатка відповіла на запитання лідера проєкту VoxCheck Максима Скубенка, чому проросійські канали з орбіти Віктора Медведчука не були заблоковані в жовтні 2018 року, коли команда Петра Порошенка ухвалила постанову про обмежувальні заходи щодо проросійських українських телеканалів.

"З того, що мені відомо про той процес – на жаль, це рішення, зокрема, не було підтримане нашими закордонними партнерами, які посилалися на те, що це питання свободи слова, масмедіа не можна рухати. І так, це вибори, і закриваючи ці телеканали, чинний президент на той час має можливість себе вивищити і взяти кращі позиції", – пояснила вона.

На її думку, підтримка блокування пропагандистських телеканалів з'явилася на Заході тільки після втручання РФ в американські вибори.

"Мені видається – і на щастя – сьогодні ми мали таку жорстку і гарну позицію, консолідовану з нами і США і партнерами з Європейського союзу. Підтримка є тому, що вони пережили весь жах московської пропаганди, зокрема, через історію з втручанням у вибори в Сполучених Штатах. Тому і є санкції щодо окремого депутата, який сидить у Верховній Раді України. Я думаю, що це не малий процес, який змінив всю цю ситуацію", – зазначила Федина.

Дивіться повний запис програми "Дійові особи":

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти нардепа "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака й телеканалів, що йому формально належать. Відповідне рішення РНБО ухвалила 2 лютого 2021 року.

 

Попередній матеріал
Блокування проросійських каналів: чи надовго – Федина і Шараскін у ток-шоу "Дійові особи"
Наступний матеріал
Важила 9 кілограмів у 15 років: на Дніпропетровщині у матері вилучили дитину з інвалідністю
Loading...