Двобій "Сторч-Браун": чому Рада ніяк не може обрати аудитора для НАБУ

За законом аудит антикорупційного бюро мають проводити три інспектори. Одного обирає Президент. Другого – уряд. А третього – парламент. З останнім вкотре не склалося

Ані вашим, ані нашим. Рада знову не обрала, кому ж бути аудитором для НАБУ: Сторчу чи Брауну? Вже припускають, що треба буде оголошувати новий конкурс, вже з новими кандидатами. Як українці в парламенті між британцем та американцем обирали – репортаж "5 каналу".

Два кандидати на посаду аудитора НАБУ поділили залу на два табори. Частина – за американця Роберта Сторча. Прокурор, за плечима – аудит Інтерполу і ФБР. Решта готові тиснути кнопки за Найджела Брауна, британського приватного детектива. Першого відібрала комісія. Останній з'явився в переліку кандидатів несподівано. Ще в лютому.

"Сторч – людина відома в усьому світі, це головний інспектор всіх правоохоронних органів. Найджела Брауна ніхто не знає", – каже позафракційний нардеп Віктор Чумак. У "БПП" і "Народному фронті" спростовують – вони Брауна не лобіюють. Просять обох кандидатів поставити на голосування і нехай табло визначає.

Ані Браун, ані Сторч на засідання не прийшли. Профільний антикорупційний комітет минулого тижня розколовся під час обговорення їхніх кандидатур. Одна частина – виносить у зал прізвища обох кандидатів. Інша – яка погодила лише Сторча – у відповідь блокує трибуну.

Спікер вирішив поставити на рейтингове голосування двох. Хто голосів більше набере – за того і голосуватимуть. Найджел Браун взяв на кілька десятків голосів більше, але потрібних для затвердження 226 – теж не набрав.

Аби почути коментарі представників різних політсил – дивіться відео:

Двобій "Сторч-Браун" вийшов на фінішну пряму, але жоден із цих іноземців не переміг на парламентському ринзі. Тепер буде очевидно новий конкурс і нові прізвища. Принаймні в цьому переконана більшість. Скільки може тривати новий конкурс, якщо його знову оголосять депутати не знають. Утім, припускають, що до цього й не дійде. І "Сторч-Браун" можуть знову про себе нагадати у сесійній залі.

За законом аудит антикорупційного бюро мають проводити три інспектори. Одного обирає Президент. Другого – уряд. А третього – парламент. З останнім вкотре не склалося. А Президент і Кабмін зі своїми кандидатурами досі не визначилися.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Москві поліція затримала спеціального кореспондента УНІАН Романа Цимбалюка – відео
Наступний матеріал
Українські дипломати в Москві з'ясовують обставини затримання журналіста УНІАН у Росії
Loading...

Без Брауна, але і без Сторча: де парламент шукатиме компромісну кандидатуру – "Час. Підсумки дня"

Чому забракло голосів для призначення одіозного Найджела Брауна контролером НАБУ – "Час. Підсумки дня"

ВР ухвалила зміни до закону про автомобільні дороги

"Якщо ти папуга, то йди в зоопарк!": Парасюк і журналіст влаштували сварку в кулуарах ВР – відео

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Дивіться наживо на 5.UA засідання ВР і брифінг речника Міноборони