Медведчук - Оксана Марченко
Медведчук - Оксана Марченко tochkazoru.pp.ua

Дружина Медведчука стала власницею будівельної фірми в Москві – журналістське розслідування

  Читайте по-русски
  У Росії також є низка компаній родини Віктора Медведчука і Оксани Марченко, задіяних у видобутку і переробленні нафтопродуктів на території РФ

  Дружина нардепа партії ОПЗЖ та кума президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука, телеведуча Оксана Марченко на початку осені стала власницею російської компанії, яка займається будівництвом, проєктуванням та інженерними роботами. Про це йдеться в журналістському розслідуванні програми "Схеми: Корупція в деталях".

  За даними реєстру юридичних осіб Російської Федерації, 11 вересня 2020 року російська компанія "Юг Энерго", яку, відповідно до декларації Віктора Медведчука, контролює його дружина Оксана Марченко, стала єдиною власницею компанії НЗНП "Інжинірінг".

  Журналісти дізналися, що ООО НЗНП "Інжинірінг" зареєстрована в Москві 1 квітня 2020 року, а її основним напрямом є "діяльність замовника-забудовника, генерального підрядника", додаткові види діяльності – діяльність у галузях архітектури, управління проєктами та інженерні вишукування в будівництві. Фірма від серпня 2020-го є членом "Ассоциации проектировщиков Южного округа" – це зазначено на сайті асоціації. Південний округ – територіальне об'єднання, до якого входить і Ростовська область, де розташований завод, що належить родині Медведчука-Марченко.

  Назва будівельної фірми співзвучна із низкою компаній родини Віктора Медведчука і Оксани Марченко, задіяних у видобутку і переробленні нафтопродуктів на території Росії. Зокрема:

  • НЗНП "Трейд" – компанія, яка на сумнівному конкурсі отримала право видобувати нафту на Гавриківському родовищі в Ханти-Мансійському окрузі;
  • ТД НЗНП – компанія, яка займається продажем нафтопродуктів;
  • Югтранс-НЗНП – компанія-перевізник;
  • АТ "НЗНП" (Новошахтинський завод нафтопродуктів).

  Журналісти "Схем" інформують, що нафтопродукти цього підприємства, попри жорсткі санкції США, накладені на Віктора Медведчука у 2014 році, постачаються у порт Г’юстона для американської корпорації Exxonmobil. Директором "материнської" для всіх цих нафтових структур компанії (ООО Юг Энерго) є Валерій Пак – колишній заступник міністра природних ресурсів Росії та ексочільник Федерального агентства з користування надрами.

  Як інформував 5.UA, у 2018 "Схеми" повідомили, що Оксана Марченко через кіпрські фірми володіє нафтовим бізнесом в Росії. У червні цього року журналісти "Схеми" виявили, що дружина прокремлівського політика Медведчука є кінцевою бенефіціарною власницею компанії Bolvik Ventures Ltd з Британських Віргінських островів та володіє 8,22% акцій телеканалу "1+1" та 8,17% акцій телеканалу ТЕТ.

  Попередній матеріал
  "Головне завдання – протидія московському реваншу": Порошенко озвучив "пам'ятку" для виборців
  Наступний матеріал
  Порошенко в Ромнах зізнався, що 5 років носив берці місцевого виробництва
  Loading...

  Активісти вимагають звільнити з державних посад ексадвокатів Медведчука і Портнова – звернення

  Медведчук володіє землею на болгарському узбережжі Чорного моря вартістю €20 млн – Bihus.Info

  Медведчук із позовом проти Кіпіані: суд у Києві продовжує розглядати справу проти журналіста – включення

  Сергій Лещенко розкрив зв'язок Тимошенко з Медведчуком

  "Поїздка азербайджанця в Нагірний Карабах закінчилась би погано": Береза про Медведчука у Криму та загравання з агресором

  Літак Путіна приземлився в Криму, туди ж нещодавно прибув Медведчук