Голосування на Донеччині
Голосування на Донеччині 5 канал

Другий тур виборів: як тривало волевиявлення у прифронтових населених пунктах Донеччини

Читайте по-русски
Попри обставини та можливість провокацій, мешканці Талаківки активно долучилися до волевиявлення

Лише одна людина проголосувала на дільниці в Лебединському на Донеччині. Від ранку це була єдина ДВК, яка не змогла відкритися вчасно. Запрацювала лише о 16. Причина – відсутність членів комісії. За цим фактом поліція розпочала кримінальне провадження. Докладніше про те, як тривало волевиявлення у прифронтових населених пунктах Донеччини, розповість Олена Уланова.

На виборчу дільницю в Лебединське Тетяна приїхала з Маріуполя. Тут голосують мешканці Широкиного. Саме в цьому селищі жінка мешкала до 2014 р., але через обстріли була змушена покинути рідний дім. Каже, прийшла на виборчу дільницю, щоб зробити вибір не лише за своє майбутнє, а й заради рідного селища.

А за цими дверима зранку мав розпочатися виборчий процес для мешканців окупованого селища Пікузи. Проте двері ДВК зачинені. Тому виборці, які прийшли на дільницю зранку, проголосувати не змогли.

Жодного члена виборчої комісії на цій дільниці зранку не бачили. Кількість зареєстрованих на ній виборців – 192.

"Просто ми надали приміщення, щоб вони тут провели вибори – це Комінтернове і Заіченки. Це не нашої ради, просто в них немає приміщення, ми його надали. Чому вони не відкрилися... В них є глава ЦГА, всі питання до них", – пояснила голова ДВК Катерина Гвоздієвська.

Дільниця запрацювала лише о 16:15. У ЦВК зауважили, що завдяки оперативній роботі та залученню військово-цивільної адміністрації Донецької області – склад виборчої комісії вдалося сформувати.

А це вже Талаківка, що за три кілометри від лінії фронту. П'ятий рік поспіль чотири тисячі мешканців селища живуть під постійною загрозою обстрілів. Неспокійно тут було і напередодні виборів.

"Позавчора ввечері сильно стріляли. Не в нас, але десь поблизу. Але вже не звертаєш уваги на це. Якось звикаєш. Хоч як страшно це не звучить", – каже місцева мешканка Марина.

Попри обставини та можливість провокацій, мешканці Талаківки активно долучилися до волевиявлення. "Боїмося, всі бояться. І коли снаряди летіли, боялися. А що робити? Треба жити. Треба йти голосувати і вирішувати долю нашу на краще, долю дітей наших, щоб у них було краще майбутнє", – розповідають Роман і Оксана.

Усього на цій ДВК зареєстровано 1555 виборців. У першому турі виборів до волевиявлення долучився кожен другий, розповідають члени виборчої комісії.

"Я так сподіваюся, що десь понад 50 відсотків буде проголосовано. Бо в нас жителів багато від’їзжих. Раніше в нас було набагато більше голосувальників. Зараз така цифра", – пояснює секретар ДВК Тетяна Носуленко.

За п’ять років війни Талаківку покинули вісімсот мешканців.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг заступника голови ЦВК – відео
Наступний матеріал
Президент Європейської Ради та Генсек НАТО привітали Зеленського з перемогою
Loading...

Брифінг заступника голови ЦВК – відео

У штабі Зеленського переговори з Росією назвали пріоритетом

Прес-конференція "Національного екзит-полу 2019", на якій оприлюднять оновлені дані станом на 20:00 – завершено

Другий тур: у ЦВК оновили дані про активність виборців – відео

Другий тур виборів: як зустріли перші результати екзит-полу 2019 у штабі Зеленського – включення

Я підтримаю Зеленського в усіх рішеннях, які відповідатимуть національним інтересам України – Порошенко