Василь Вірастюк
Василь Вірастюк 5 канал / Час. Підсумки тижня

Довибори на Прикарпатті: ЦВК відреагувала на рішення суду скасувати постанови щодо визнання Вірастюка нардепом

  Читайте по-русски
  У ЦВК нині вивчають ухвалу суду

  У ЦВК підтвердили "Радіо Свобода", що Верховний Суд скасував рішення комісії про встановлення результатів та визнання Василя Вірастюка обраним депутатом за результатами проміжних виборів народних депутатів України в окрузі № 87.

  У ЦВК виданню повідомили: "Отримали сьогодні рішення про скасування постанови ЦВК від 19 травня. Вивчаємо зараз цю ухвалу і будемо вирішувати щодо можливості оскарження її в апеляційному порядку".

  Таким чином, суд скасував пункти 1 та 2 постанови ЦВК від 19 травня 2021 року, якою визнано недійсним голосування на шести проблемних дільницях, де під час перерахунку бюлетенів виявлено менше голосів за Олександра Шевченка, ніж у первинних протоколах дільничних виборчих комісій.

  У разі, якщо ЦВК або команда кандидата Василя Вірастюка подаватимуть апеляцію, справу переглядатиме Велика палата Верховного суду як суд апеляційної інстанції. Рішення Великої палати буде остаточним.

  Як повідомляв 5.UA, Центральна виборча комісія на своєму засіданні 19 травня визнала обраним на проміжних виборах 28 березня депутатом Верховної Ради від округу № 87 Василя Вірастюка. Але сьогодні, 24 травня 2021 року, стало відомо, що Верховний Суд вдруге скасував протокол про визнання Вірастюка переможцем виборів на Прикарпатті.

  Нагадаємо, що підрахунок голосів на 87-му окрузі супроводжували численні скандали. Там за право увійти до парламенту змагалися кандидати: Олександр Шевченко від партії "За майбутнє", Василь Вірастюк від "Слуги народу" та Руслан Кошулинський від "Свободи". Врешті після тижневого підрахунку в оточенні силовиків та "десанту" народних депутатів, а також скасування результатів голосування одразу на п'яти виборчих дільницях ЦВК таки офіційно оголосила Вірастюка переможцем довиборів у Раду на Франківщині. Утім пізніше ЦВК відмовила в реєстрації кандидату Василю Вірастюку народним депутатом у зв'язку з рішенням Верховного Суду.

  Попередній матеріал
  Окупанти Криму заочно судять Чубарова: голову Меджлісу хочуть ув'язнити на 9 років
  Наступний матеріал
  Лукашенко заборонив ЗМІ висвітлювати акції протестів і дозволив під час мітингів відключати електрику та зв'язок
  Loading...

  "Мінування", десант "слуг" з Тищенком, силовики – які інтриги та скандали склалися довкола округу №87

  У ЦВК заявили про ознаки зникнення виборчої документації на 87-му окрузі

  Вибори на Франківщині: на скандальному окрузі № 87 переміг Вірастюк

  "Настрій – бойовий": Юлія Кузьменко подала документи до ЦВК на довибори у Верховну Раду

  Маруся Звіробій подала документи в ЦВК на довибори до Верховної Ради

  "Завершення парламентаризму": як депутати відреагували на закон про "народовладдя через референдум"