Василь Вірастюк
Василь Вірастюк Facebook

Вірастюку відмовили в реєстрації народним депутатом

  Читайте по-русски
  За рішенням Верховного Суду Василь Вірастюк не потрапить у Верховну Раду

  Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації кандидату від партії "Слуга народу" Василю Вірастюку народним депутатом за результатами проміжних виборів в одномандатному виборчому окрузі №87 (Івано-Франківська обл.) у зв'язку з рішенням Верховного Суду. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні ЦВК.

  "Встановити відсутність правових підстав для реєстрації Вірастюка Василя Ярославовича народним депутатом України згідно з поданою ним заявою, зареєстрованою в ЦВК 27 квітня 2021 року", – зачитала текст постанови член ЦВК Вікторія Глущенко.

  Водночас Глущенко наголосила, що 1 травня постановою Великої палати Верховного Суду визнано протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів проміжних виборів народного депутата в ОВО №87 та визнано протиправним і скасовано відповідний протокол комісії від 22 квітня.

  "Отже, станом на день розгляду комісією цього питання скасовано протокол про результати виборів, а тому в комісії відсутні правові підстави для реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом", – пояснила член ЦВК.

  Своєю чергою заступник голови ЦВК Віталій Плукар розповів, що нині Центральна виборча комісія вживає всіх заходів задля пошуку "найбільш оптимального шляху вирішення цієї ситуації, зокрема, з урахуванням законодавчо визначених повноважень комісії і з урахуванням позиції суду з цього питання".

  "На сьогодні суто юридичного шляху виходу з цієї ситуації немає, але з боку ЦВК допрацьовується питання, щоб прийняти найбільш зважене та комплексне рішення задля того, щоб результати виборів у 87-му окрузі були все-таки встановлені", – додав Плукар.

  Як відомо, на 87-му окрузі на довиборах у Верховну Раду здобув перемогу кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірстюк.

  Нагадаємо, що підрахунок голосів на 87-му окрузі супроводжували численні скандали. Там за право увійти до парламенту змагалися кандидати: Олександр Шевченко від партії "За майбутнє", Василь Вірастюк від "Слуги народу" та Руслан Кошулинський від "Свободи". Врешті після тижневого підрахунку в оточенні силовиків та "десанту" народних депутатів, а також скасування результатів голосування одразу на п'яти виборчих дільницях ЦВК таки офіційно оголосила Вірастюка переможцем довиборів у Раду на Франківщині.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, куди українці їдуть подорожувати
  Наступний матеріал
  "Цинізм влади – зобов’язати найбідніших заповнювати декларації про доходи та видатки для отримання субсидій" – заява "ЄС"
  Loading...