Василь Вірастюк і "Слуга народу"
Василь Вірастюк і "Слуга народу" Фото: Євгенія Кравчук

Верховний Суд скасував протокол ЦВК, за яким Вірастюк переміг на окрузі №87

Читайте по-русски
ВСУ частково задовольнив апеляційну скаргу іншого кандидата – Олександра Шевченка

Велика палата Верховного Суду проти ночі 2 травня визнала протиправним та скасувала протокол Центральної виборчої комісії, яким кандидата від "Слуги народу" Василя Вірастюка було визнано переможцем на окрузі №87 у Івано-Франківській області.

Про це інформує Громадянська мережа "ОПОРА".

Також суд визнав протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів на цьому окрузі.

Таким чином слуги Феміди частково задовольнили апеляційну скаргу іншого кандидата в народні депутати на Прикарпатті – Олександра Шевченка – на рішення ВСУ від 28 квітня.

Строки розгляду виборчих спорів є скороченими (2 дні на розгляд), тому розгляд не відкладався через вихідні та святкові дні. Розгляд справи було розпочато 30 квітня – а 1 травня ухвалено та проголошено рішення.

Зазначається, що рішення Великої палати ВСУ мотивовано серед іншого тим, що при встановленні результатів голосування не було забезпечено перевірки усіх порушень, на які посилалися учасники виборчого процесу.

Нагадаємо, підрахунок голосів довиборах до Верховної Ради на 87-му окрузі супроводжували численні скандали. Там за право увійти до парламенту змагалися кандидати: Олександр Шевченко від партії "За майбутнє", Василь Вірастюк від "Слуг народу" та Руслан Кошулинський від"Свободи". Врешті після тижневого підрахунку в оточенні силовиків та десанту народних депутатів, а також скасування результатів голосування одразу на п'яти виборчих дільницях – 22 квітня ЦВК таки офіційно оголосила Вірастюка переможцем довиборів у Раду на Франківщині.

Попередній матеріал
В Україні 5094 нових випадки COVID-19, померли – ще 160 пацієнтів
Наступний матеріал
До Михайлівського собору ПЦУ прибув Благодатний вогонь
Loading...