Петро Порошенко
Петро Порошенко скріншот

"Доповісти мені завтра": Порошенко дав доручення СБУ щодо Медведчука

Читайте по-русски
Президент наголосив, що де-факто Медведчук представляє РФ на переговорах у Мінську

Президент України Петро Порошенко звернувся до Служби безпеки України з приводу участі голови політради партії "Опозиційна платформа – за життя" Віктора Медведчука в переговорах щодо звільнення українських заручників.

"Я звертаюся до Служби безпеки України з вимогою розглянути можливість доцільності подальшого використання пана Медведчука в форматі гуманітарної групи для звільнення заручників, якщо його функціонування є неефективним. Доповісти мені завтра", – сказав Порошенко в інтерв'ю радіо "НВ" ("Новое время") в середу, 10 квітня.

Він зазначив, що де-факто Медведчук представляє РФ на переговорах у Мінську.

При цьому глава держави наголосив, що останні заяви Медведчука стосовно окупованих територій України аж ніяк не є його компетенцією.

"Це не є компетенція пана Медведчука – визначати, що і як робити Україні. В нього була одна функція, і ця функція була – звільнення заручників, яких утримують як у підвалах на окупованій території, так і в російських в'язницях", – зауважив Порошенко.

Він нагадав, що востаннє визволення українських заручників відбулося ще у грудні 2017 року.

"Назвати це ефективним точно не можна. Путін тримає заручників, щоб тримати Україну і українське керівництво на гачку. Не вийде", – наголосив Президент.

Як відомо, Медведчук брав участь у переговорному процесі Києва і Москви з питань обміну заручників.

Попередній матеріал
Після реабілітації та чіпування: на Волині волонтери випустили на волю майже сотню кажанів
Наступний матеріал
"Маєш бути добрий стрілець і досвідчений мисливець": як працюють контрснайпери ЗСУ