Facebook / Петро Порошенко

Попередні підрахунки: Порошенко привітав прогнозовану перемогу Курца на парламентських виборах в Австрії

Офіційні результати виборів оголосять у четвер, 19 жовтня

Себастьян Курц, за попередніми підрахунками, лідирує на парламентських виборах в Австрії. Прогнозовану перемогу колишнього голови австрійського МЗС вже привітав Президент України Петро Порошенко. У себе на Facebook глава держави написав, що це – перемога людини, яка неодноразово бувала в Україні та добре знає українську тему. 

"Це також перемога переконаного європейця, який знає важливість консолідованого ЄС для миру на континенті. Розуміючи, що попереду у канцлера Курца тривалі коаліційні переговори, тим не менше, переконаний: єдина Європа, європейські цінності будуть важливими для нового уряду", – написав він.

За попередніми підрахунками, очолювана Себастьяном Курцом австрійська Народна партія отримала 30,2% голосів на парламентських перегонах. На другому місці з 26,9% голосів – Соціал-демократична партія Австрії. Її очолює нинішній канцлер Крістіан Керн. Третім претендентом в гонитві за лідерство виступає глава правої опозиційної австрійської Партії свободи Хайнц-Крістіан Штрахе.

Дострокові парламентські вибори в Австрії відбулися в неділю, 15 жовтня. Участь у них взяли 16 партій і політичних рухів. Щоб бути представленою в Національній раді, партія має набрати більше 4% голосів. За підсумками виборів, президент Александер Ван дер Беллен наділить лідера найбільшої парламентської фракції повноваженнями щодо формування кабінету міністрів або ведення коаліційних переговорів. Офіційні результати виборів оголосять у четвер.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Відверта і дуже позитивна": Друга заокеанська зустріч Порошенка і Трампа у фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Кількість жертв внаслідок вибухів у Сомалі зросла до 276 осіб
Наступний матеріал
Житомирських десантників перевели на нову систему харчування
Loading...

Німеччина обирає новий парламент: за владу борються понад 40 партій

Президент анонсував передачу ЗСУ озброєння та техніки

Порошенко: Подвиги героїв УПА надихають нинішніх захисників України

Порошенко затвердив склад Національної інвестиційної ради

Порошенко: "Нікому не дозволю красти в армії, хто крастиме – руки повідрубаю"

"Страсбург пам'ятає": під будівлею Ради Європи з'явиться Зірка Героям Небесної Сотні