radiosvoboda.org

Для України популісти нині більш небезпечні, ніж путінська Росія – Міклош

Унаслідок реформ таки зростає рівень життя в Україні

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош.

"Є досягнення у багатьох галузях. Але що найважливіше, у політиці це Perception, як люди сприймають це. І я розумію, що коли була рецесія і провал, було зниження рівня життя дуже жорстке, зараз це зростання вже покращує ситуацію, але ми все ще не є на рівні, на якому були два роки тому. Тоді він був низьким порівняно з Польщею, Словаччиною, іншими країнами, але в економіці неможливо мати чудо. Коли тут була тотальна відсутність реформ більш як 20 років, олігархічна, скорумпована система, змінювати це не так легко, і це приносить уже якісь результати. Але вони ще не такі, щоб люди були задоволені. І це зрозуміло… Популісти, які борються проти, що необхідно зробити, вони не принесуть ніяких рішень… Уперше в історії зараз, останні 3-4 роки, Україна це робить (впроваджує реформи – ред.). Було б добре говорити що і як, бо я часто бачу, що критики і популісти дуже небезпечні для країни. Вони більш небезпечні для України, ніж Росія, путінська Росія, бо Путін уже нічого не може зробити проти успішної України, а от популісти зможуть".

Міклош також заявив, що внаслідок реформ таки зростає рівень життя в Україні, і навів приклади: "Коли говорити про те, що вже було зроблено, можемо бачити, що за два роки реально рівень життя підвищується. У 2016 році зарплата – на 9%, у 2017-му – 19%. 9 мільйонів українців отримують пенсію вищу, ніж це було до реформи… Сьогоднішня система – вона стійка і не загрожуватиме, що в майбутньому розваляться публічні фінанси. Тут взагалі складно сказати, що є досягненнями уряду, а що – інших гілок влади, наприклад, парламенту, коли зв'язки такі складні. Парламент підтримав майже все, що пропонував уряд, і майже всі реформи були підготовлені урядом, а не парламентом".

Економіст також сказав, що для більш ефективного впровадження реформ в Україні потрібно визначити "один центр, який має відповідальність за всі реформи", бо нині за частину їх відповідає уряд, а за деякі – Президент.

Попередній матеріал
Прем'єра-презентація фільму "We are soldiers" у кінотеатрі "Жовтень" – відео
Наступний матеріал
Чи йде уряд Гройсмана у відставку: що про це думають політсили у Верховній Раді – відео
Loading...

"Інформаційний вечір": хто спекулює на темі відставки нинішнього Кабміну – відео

Ціни на бензин, перепис населення та півмільярда на кіно – головне з засідання уряду

Скільки коштуватиме долар: Кабмін підготував макропрогноз на найближчі три роки

Засідання Кабінету міністрів – відео

Гройсман: Модель повної монетизації субсидії розроблять до кінця 2018 року

Президент попросив підтримки у створенні Єдиної помісної УПЦ: як відреагували нардепи