Депутати проголосували за підвищення штрафів за незаконний в'їзд на окуповані території та в зону АТО

  Штрафувати за незаконний в'їзд до зони проведення АТО почнуть тільки через три місяці після того, як закон набере чинності

  Депутати Верховної Ради України проголосували за законопроект №5442 щодо вдосконалення заходів, які вживаються Державною прикордонною службою у протидії нелегальній міграції на державному кордоні та іншим правопорушенням у прикордонній сфері. За відповідне рішення проголосував 251 народний депутат, передає "Новое время".

  Документ передбачає збільшення штрафів за порушення на державному кордоні та лінії розмежування із окупованими територіями. Зокрема, за опір правоохоронцям і прикордонникам у вигляді "злісної непокори" вимогам військовослужбовців або прикордонників під час виконання ними службових обов'язків зростає з 85-170 гривень до 850-1700 гривень. Повторне порушення або групою осіб – 1700- 5100 грн (наразі – 170-340 грн).

  Законопроект передбачає підвищення штрафів за порушення правил реєстрації та перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства - з 510-850 грн до 1700-5100 грн. Також додається нова стаття – за умисний в’їзд до України іноземцем попри заборону. Штраф за це складатиме від 1700 до 5100 грн.

  Спроба перейти кордон поза пунктом пропуску чи за підробленими документами коштуватиме від 3400 до 8500 грн (наразі – від 1700 до 3400 грн). Повторне порушення протягом року або групою людей – від 8500-13 600 грн.

  Якщо під час спроби перетнути кордон іноземець не порушив Кримінальний кодекс, його мають відправити до країни попереднього перебування, а до України заборонити в'їжджати на 5 років (зараз – від 3 до 5 років).

  Штраф за спробу потрапити до зони АТО поза пунктами в'їзду-виїзду може становити від 510 до 1190 гривень.

  Порушення порядку в’їзду до тимчасово окупованих територій  коштуватиме 3400-5100 грн (зараз мінімальний штраф становить 1700 грн). Повторно групою осіб або протягом року – до 8500 грн. Але ці штрафи зможуть накласти тільки протягом трьох місяців від дня виявлення порушення – і не пізніше року із дня вчинення.

  Якщо іноземець із порушеннями намагався потрапити до тимчасово окупованої території або до зони проведення АТО чи виїхати звідти, йому забороняють в'їзд до України на 3 роки. При повторній спробі заборона на в’їзд в Україну становитиме 10 років.

  Документ набирає чинності наступного дня після його публікації в офіційному виданні, однак не повністю. Зокрема, штрафувати за незаконний в'їзд до зони проведення АТО почнуть тільки через три місяці.

  Попередній матеріал
  У Києві різко подорожчав проїзд до аеропорту "Бориспіль"
  Наступний матеріал
  ГПУ оголосила підозру трьом офіцерам РФ та українцю у справі про обстріл Маріуполя

  Невдача "Опоблоку": Рада не підтримала постанову про відхилення закону щодо реінтеграції ОРДЛО

  Під Верховною Радою сталися масові сутички – з'явилося відео

  Брифінг речника Міноборони з питань АТО Дмитра Гуцуляка – відео

  "Останній мирний мітинг": під Радою протестують ветерани силових структур

  Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

  Кандидатуру нового голови Нацбанку не підтримують три фракції