Шарль Мішель, Володимир Зеленський і Урсула фон дер Ляйєн
Шарль Мішель, Володимир Зеленський і Урсула фон дер Ляйєн president.gov.ua

Деокупація Донбасу і Криму, безвіз та реформи: про що мовиться у спільній заяві за підсумками саміту "Україна – ЄС"

  Читайте по-русски
  Євросоюз розраховує на прискорення реформ в Україні

  Президент України Володимир Зеленський і лідери ЄС прийняли спільну заяву за підсумками саміту "Україна – ЄС". Загалом вона складається з 25 пунктів. Про це мовиться в повідомленні на сайті президента.

  Деокупація Донбасу і Криму

  Євросоюз підтвердив повну підтримку зусиль "нормандського формату", Тристоронньої контактної групи, а також ОБСЄ, включаючи її Спеціальну моніторингову місію в Україні. При цьому наполягає на повній імплементації рішень саміту в Парижі в грудні 2019 року, підкреслюючи відповідальність Росії як сторони конфлікту.

  Також Брюссель вітає створення міжнародної "Кримської платформи".

  Співпраця з ЄС та європейська перспектива України

  Сторони підтвердили прихильність подальшому зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом. Планують тісну співпрацю для просування реформ, зміцнення верховенства права та сприяння сталому економічному зростанню.

  Брюссель визнає європейські прагнення України і нагадує, що імплементація Угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі сприяють поглибленню економічних і торговельних відносин з ЄС. Надалі це призведе до інтеграції України у внутрішній ринок ЄС.

  Безвізовий режим

  Євросоюз вітає успішну реалізацію безвізового режиму для громадян України. Водночас підкреслює важливість подальшого дотримання критеріїв і прискорення пов'язаних із цим реформ. Окремо відзначається приєднання України до Європейської міграційної мережі (ЕММ) як спостерігача.

  Реформи

  Євросоюз розраховує на прискорення реформ в Україні. Зокрема, наголошує на важливості судової реформи та реформи Конституційного Суду, забезпечення незалежності антикорупційних та правоохоронних органів, деолігархізації, а також боротьби з корупцією в судовій системі.

  Брюссель підкреслює важливість реформи сектора безпеки та прийняття нового закону про СБУ, протидії гібридним загрозам та боротьби з дезінформацією. Євросоюз обіцяє підтримувати незалежні українські ЗМІ.

  Як повідомляв 5.UA, у Києві відбувся саміт "Україна – ЄС". Україна та ЄС підписали ще дві угоди – Київ приєднається до двох програм із розвитку науки і креативних індустрій.

  Попередній матеріал
  У кількох регіонах України надзвичайна ситуація: немає газу для лікарень та шкіл
  Наступний матеріал
  Розпочався конкурс професійної майстерності WorldSkills Ukraine-2022
  Loading...

  Боррель заявив, що Україна дуже близька до Євросоюзу

  23-й саміт "Україна – ЄС": церемонія підписання документів

  Євросоюз "почне руйнуватися", якщо не відповісти на скандальне судове рішення Польщі – ЄК

  Росія, газ, авіабезвіз: про шо найвищі посадовці говоритимуть під час саміту "Україна – ЄС" – сюжет

  ЄС закликає Білорусь скасувати смертну кару

  Євросоюз запровадить санкції проти 8 осіб за посягання на територіальну цілісність України