Делегація України вказала на "інституційні недоліки" Ради Безпеки ООН

  Останніми роками було надто багато випадків зловживань правом вето

  Реформування Ради Безпеки ООН є нагальною необхідністю протягом останнього часу й потребує, передусім, зміни процедури щодо застосування права вето.

  На цьому наголошується в заяві делегації України на міжурядових переговорах щодо реформування ООН, текст цієї заяви "Укрінформ" отримав у своє розпорядження.

  "Під час переговорів особливу увагу слід приділити таким питанням, як право вето та робочі методи Ради Безпеки", – наголосили в українській місії під час засідання в Нью-Йорку.

  Зазначено, що під час членства в РБ ООН протягом останніх двох років Україна, як і всі члени Ради, стали свідками наявності "інституційних недоліків" Радбезу.

  "Як країна, що зазнала нападу з боку свого сусіда, ми також відчуваємо безпосередні наслідки внутрішніх недоліків Ради", – наголосив представник України.

  Право вето означає, "що лише одна делегація може зробити Раду повністю паралізованою в ситуаціях, коли дії Радбезу є надзвичайно необхідними".

  Як зауважили в українській делегації, останніми роками було надто багато випадків таких зловживань правом вето.

  Крім того, українська сторона звернула увагу на інші виклики, що стоять перед реформою Радбезу. Один з них – це безрезультатні заяви і пропозиції та переговори заради переговорів.

  "Проста істина полягає в тому, що при такому ставленні ми ніколи не підійдемо навіть до переговорів щодо тексту, бо завжди буде якась деталізація або аспект, або процедурна проблема, яка потребує уточнення та узгодження", – зазначив представник України.

  У цьому зв'язку українська делегація наголосила на необхідності не затягувати з реформами та висловила сподівання на результат вже в нинішньому році. "Неможливість досягти будь-якого прогресу на цьому шляху призведе до подальшого погіршення авторитету та актуальності Ради Безпеки, і, як наслідок, всієї організації", – заявили у Постійному представництві України при ООН.

  Попередній матеріал
  У Харкові під землю провалилася будівля через аварію на колекторі
  Наступний матеріал
  "Нова гонка озброєнь?": США збільшуватимуть ядерний потенціал через загрозу з боку Росії

  Єльченко розповів, чому "провалилися" переговори про миротворців ООН на сході

  "Час. Підсумки дня": Ексклюзивне інтерв'ю з Іванною Климпуш-Цинцадзе

  Луценко пояснив, чому Гужві вдалося втекти до Відня

  "Нацдружини" і будь-які подібні до них формування можуть бути тільки в рамках закону – Гройсман

  США закликають обміняти заручників на Донбасі за формулою "всіх на всіх"

  5 канал - трансляція наживо