Хоча Договір про дружбу між Україною та Росією втратив сенс ще майже п'ять років тому, проте і досі існують причини, чому Києвом не розірвав його в односторонньому порядку. Про це в ефірі "24 каналу" розповів експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Микола Капітоненко.
На його думку, одразу після російської агресії розривати договір про дружбу не варто було, адже ситуація тоді була дуже нестабільною і Україна потребувала якомога ширшого застосування правових інструментів для обстоювання своїх позицій.
"Раніше не було сенсу для України виступати з ініціативою про розірвання договору. Ми розуміємо, що Росія його порушила. Але те, що договір продовжував діяти – не заважало, а іноді й допомагало Україні відстоювати свої інтереси", – зазначив Капітоненко.
Він уточнив: "Сьогодні ж, коли термін договору закінчується, – сенсу його продовжувати немає, адже він втратив більшу частину свого змісту." Тож непродовження договору, зі слів Капітоненка, це цілком логічне рішення в нинішніх умовах.
"Ключове слово угоди – "співробітництво" – повторюється понад 30 разів. Тоді як і дух його зруйнований, і сам договір порушений Росією", – резюмував експерт.
"Нам не потрібна війна": У Санкт-Петербурзі протестують проти путінської агресії в Україні – фоторепортаж





