Економічний форум у Польщі
Економічний форум у Польщі 5 канал

"Чого боїться Росія?": підсумки 2-го дня форуму в Польщі за участі представників Європи та США

Читайте по-русски
Останній саміт "Великої сімки" довів: українці можуть намагатися нав'язати порядок денний

Підтримка України в боротьбі з російською агресією необхідна для безпеки Західного світу. Допомагати у протистоянні з Кремлем важливо не лише військовій сфері, а й ідеологічно – захищаючи право України на вступ до ЄС та НАТО. Таку позицію висловили представники Європи та США під час дискусії на форумі в польській Криниці. Про можливості партнерів у боротьбі з РФ розповість Ірина Родіна.

Агресивна політика Росії – загроза для всього цивілізованого світу. На цьому наголошують учасники міжнародного форуму в польському місті Криниця-Здруй. І додають: Україну потрібно підтримувати як один із флангів у протистоянні з Кремлем.

Підтримувати Україну обіцяють Сполучені Штати. Дональд Трамп незабаром розблокує надання військової допомоги Україні. Таке переконання висловив Бен Годжес – колишній командувач Європейської армії США. Він запевнив: Вашингтон непохитно стоїть на боці Києва.

"Протягом останніх років ми постійно надаємо військову допомогу і дипломатичну підтримку. Це триватиме й далі. Американський Конгрес дуже потужно підтримує Україну. По-друге, протягом близько 5 років американські військові працюють у тренувальному центрі Яворів неподалік Львова. Водночас, ми багато чого навчаємося в України. І по-третє, НАТО збільшить свої сили в Чорноморському регіоні для того, щоби протистояти російській агресії – і не лише на морі", – заявив генерал-лейтенант Збройних сил США Годжес.

Відданим партнером України є Литва. Вона вірить у Північноатлантичний альянс, тому боротиметься за членство України в НАТО.

"Події 2014 року довели: ніхто не захищений від російської агресії. Війна на Сході України в розпалі, й багато людей гине. Литва допомагає Україні у військовому та невійськовому напрямках. Ми робитимемо це й надалі. Але головна наша підтримка – ідеологічна. Ми будемо підтримувати членство України в ЄС і НАТО", – заявив віцеміністр борони Литви Ґєдрімас Єґлінкас

Росія – загроза для Європи. В цьому учасників дискусії переконував Віктор Муженко – колишній головнокомандувач ЗСУ. Свідченнями агресивних намірів Росії є не лише війна, яку вона розгорнула на Сході України, а й розміщення нею військових баз та розробка новітнього озброєння. Росія просувається в бік Європи не лише танками, а й новими технологіями й кібератаками.

"На жаль, на сьогоднішній день усі констатують той факт, що країни європейські, і Україна в тому числі, – ми програємо в питаннях контрпропаганди, контрдій, що стосуються інформаційних атак РФ. Те, що стосується кібератак, я кажу про Україну, – створюються відповідні центри, на порядку денному створення і, можливо, командування кібероперацій. Що, я вважаю, буде ефективним засобом для протидії російським кібератакам", – заявив Муженко.

Останній саміт "Великої сімки" довів: українці можуть намагатися нав'язати порядок денний. Деякі країни намагалися повернути до клубу великих держав Росію, яку покарали за анексію Криму та дестибілізацію ситуації на Сході України. Таку тенденцію вважає небезпечною Павло Клімкін. Нова українська влада має підтримувати дружні відносини з країнами-союзниками в боротьбі з Росією і зберігати їхню довіру.

"Я вважаю, що політика внутрішня, зовнішня має бути проактивною, вона має бути послідовною. Чого боїться Росія? Вона боїться важелів впливу, які в нас є, але вони є в нас разом із цивілізованим світом, із трансатлантичною спільнотою. От маємо тримати цю солідарність і послідовно здійснити все, починаючи від допомоги чи санкцій і до тих юридичних інструментів, які у нас є. Якщо схибимо, зрадимо самі себе і той світ, який нас підтримує", – заявив керівник МЗС України (2014-2019) Павло Клімкін.

Учасники форуму закликають разом протистояти російській агресії. Пропонують об'єднати зусилля у різних галузях, щоби проти небезпек виступати єдиним фронтом.

Ірина Родіна, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
У київському парку по-звірячому зґвалтували жінку на очах у її доньки та очевидців – що відомо
Наступний матеріал
Ситуація в ООС: що звітують у Міноборони – завершено
Loading...

Розміщене росіянами ППО в Криму може вражати цілі аж біля Києва – Скібіцький

СБУ блокувала канал фінансування терористів "ДНР" – подробиці

Тейлор: Росія хоче застосувати політичну тактику з Україною – у Європі та США

РФ перекидає на Донбас важке озброєння – ГУР

Російські спецслужби намагаються вербувати українців на адмінкордоні з Кримом

Україна не йтиме на неприйнятні компроміси для завершення війни – Пристайко про результати переговорів у "нормандському форматі"