Верховна Рада
Верховна Рада Facebook / Верховна Рада

"Бунт на кораблі": низка депутатів від "Слуги народу" виступила проти рішення ОПУ щодо Донбасу – заява

Читайте по-русски
Під заявою підписався вже 41 "слуга" і підписи продовжують збирати

З'явився текст звернення групи народних депутатів фракції "Слуга народу" у зв'язку з рішенням ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі про заснування Консультативної ради.

"Тривогу викликає той факт, що до Консультативної ради, яку створюють, увійдуть на рівних правах представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей України, як сторони консультацій", – зазначено у заяві.

Депутати нагадали, що відповідно до положень закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" №2268 від 2018 року, Російська Федерація здійснює тимчасову окупацію територій у Донецькій та Луганській областях, а отже, переговори з так званими "ЛНР, ДНР" і ОРДЛО не можуть провадитися в жодній формі.

"Всі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також про припинення збройної агресії мають провадитися винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому випадку, якщо вони призначені законними представниками України або законними органами влади нашої держави", – наголошується в заяві.

Депутати висловили впевненість, що реалізація на практиці положення про Консультативну раду стане основою для того, щоб поставити під сумнів законодавчо закріплену позицію України щодо відповідальності Росії за окупацію Криму та збройну агресію на території Донецької та Луганської областей. Це, у свою чергу, стане загрозою для продовження санкцій, і при цьому жодним чином не вирішить ситуацію із безпекою на Донбасі.

"У зв'язку з цим ми звертаємося до президента України Володимира Зеленського щодо необхідності, в умовах суперечливої громадської реакції на останні Мінські ініціативи, надання доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень щодо створення Консультативної групи у спосіб і формах, які не знаходять підтримки народу України, протирічать чинному законодавству держави та національним інтересам", – роблять висновок депутати.

Заяву розмістили на своїх сторінках у Facebook заступник голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, заступник керівника фракції "Слуга народу" Олена Шуляк, голова комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, голова комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська, голова Постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв, члени комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування та містобудування Віталій Безгін і Дмитро Гурін, голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, член комітету з питань цифрової трансформації Вікторія Подгорна і заступник голови комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Пізніше Гурін оприлюднив посилання на розширений список депутатів, які підписали звернення. Станом на 20:55 13 березня він нараховує 41 прізвище, збір підписів триває.

"Слуги", які виступили проти рішення ОПУ по Донбасу
"Слуги", які виступили проти рішення ОПУ по Донбасускріншот

Нагадаємо, у Мінську на черговому засіданні ТКГ з мирного врегулювання ситуації на Донбасі за участю керівника ОП України Андрія Єрмака і заступника керівника Адміністрації президента РФ Дмитра Козака сторони домовилися про створення нового "консультативного органу" з терористичними угрупованнями з ОРДЛО.

В Офісі президента на брифінгу РНБО відповіли, хто ці представники і що з ними планують робити.

Попередній матеріал
Україна повністю закриє авіасполучення з 17 березня – Разумков
Наступний матеріал
"Падіння Сівоха": двом представникам "Нацкорпусу" обрали запобіжний захід (Оновлено)
Loading...
Зеленський призначив ексміністра соціальної політики заступницею голови ОП

Зеленський призначив ексміністра соціальної політики заступницею голови ОП

"Забороняють працювати на передовій": журналісти вимагають пояснень від Офісу Зеленського

"Забороняють працювати на передовій": журналісти вимагають пояснень від Офісу Зеленського

Кандидатури бізнесменів Тігіпка і Хорошковського розглядалися на посаду прем'єр-міністра – Трофімов

Кандидатури бізнесменів Тігіпка і Хорошковського розглядалися на посаду прем'єр-міністра – Трофімов

Після відставки з ОПУ Андрій Богдан відновив адвокатську ліцензію (оновлено)

Після відставки з ОПУ Андрій Богдан відновив адвокатську ліцензію (оновлено)

"Іноді з кимось вечеряю": Гончарук прокоментував зустріч з Єрмаком у ресторані

"Іноді з кимось вечеряю": Гончарук прокоментував зустріч з Єрмаком у ресторані

Єрмак зустрівся із заступником керівника адміністрації Путіна – що обговорювали

Єрмак зустрівся із заступником керівника адміністрації Путіна – що обговорювали