Журналісти вимагають пояснень від Офісу Зеленського
Журналісти вимагають пояснень від Офісу Зеленського Скріншот відео

"Забороняють працювати на передовій": журналісти вимагають пояснень від Офісу Зеленського

Читайте по-русски
Політика висвітлення війни останнім часом – кардинально змінилася, наголошують воєнні кореспонденти

12 воєнних кореспондентів з національних телеканалів записали відеозвернення до Офісу президента та особисто Володимира Зеленського із вимогою пояснити – чому акредитованим і підготовленим журналістам забороняється знімати на лінії фронту в Донецькій та Луганській областях.

"Ми – очі цієї війни. От уже 6 років працюємо на передовій, щоб показувати правду про російську агресію. І ризикуємо собою, щоб бої на Донбасі не були сухим звуком в офіційних зведеннях.

Ми – опора війська. У 2014 році без нашої допомоги в армії не почалися б зміни. Світ не знав би про факти присутності на Донбасі Росії, про героїзм наших військових…

Ми пропускаємо через себе біль втрат і кажемо мамі загиблого солдата, що колись знімали про сина сюжет – і він був справжнім героєм.

Ми – совість. Хай там що, ми ведемо інформаційну війну, боремося за право військових, ветеранів та жителів Донбасу – бути почутими та зрозумілими.

Ми – також частина операції Об'єднаних сил", – наголосили журналісти.

І додали, що все це – наразі не має значення, адже політика висвітлення війни чинної влади останнім часом кардинально змінилася.

Тож працівники медіа просять главу держави "у будь-якій зручній формі" пояснити – чому українським кореспондентам систематично забороняють працювати на передовій без вагомих на то причин? Адже кожен журналіст, який працює на війні, пройшов спеціальну підготовку, отримав акредитацію і усвідомлює усі ризики.

"З яких причин бойовики раніше за українські медіа і з потрібними для себе акцентами дають новини про те, що відбувається з українськими військовими? Чи вважаєте ви, що російсько-українська війна має бути присутня у всіх випусках новин? Чому має місце приховування фактів обстрілів бойовиками позицій ЗСУ? Чи готові ви зустрітися без камер та врешті почути журналістів національних каналів, яким не все одно на Україну?" – йдеться у зверненні.

Як повідомляв 5.UA, на нещодавньому брифінгу Генштабу був присутній журналіст, якому за дискредитацію ЗСУ було заборонено в'їзд в Україну.

Попередній матеріал
Медведчук і Ко відвідали Москву: "Слуга народу" пропонує відправити їх на карантин
Наступний матеріал
Міністр інфраструктури розповів про заходи безпеки у громадському і залізничному транспорті та в аеропорту
Loading...