Будь-хто, хто нині пропонує ідею нової Конституції, він є провідником політики Кремля – Головатий

Конституція України – одна з найбільш захищених у Європі щодо втручання

Про таке заявив в ефірі "5 каналу"  суддя Конституційного суду України Сергій Головатий.

"Оці прагнення і намагання змінити конституцію 1996 року, вони мають два аспекти. Це внутрішньо політично – хтось хоче собі мати більше повноважень, але найбільше це збігається з геополітичними інтересами Кремля. Кремль дуже незадоволений Конституцією України 1996 року через дві обставини. Перше, у 1996 році в Конституції записано, що Україна – унітарна держава. Кремль прагне федералізації. І коли почалася війна на Донбасі, одразу була заява МЗС Росії від Лаврова, що Україна має приймати нову конституцію. І почалося: Україна має прийняти новий статус Донбасу, федералізація. Це їм (Росії – Ред.) муляє, що ми – унітарна держава і ми не змінимося. Друге – тільки українська мова є державною. Не буде єдиної мови – не буде єдиної політичної нації, будуть етнічні українці. І тому їм це заважає".

Суддя також розповів, що українська конституція – одна з найзахищеніших у Європі щодо втручання, "тому що наша конституція не дозволяє переписувати конституцію десь в штабних чи партійних штабах і виносити на референдум".

Він також наголосив: "Навіть у 2004 році те, що робив Медведчук, Мороз і Симоненко, це ж була кремлівська операція проти Ющенка, коли обрізали повноваження. Коли повертали повноваження Януковичу, – це теж була кремлівська операція, щоб дати прокремлівському президенту повноваження, щоб він тут робив усе, що хотів. Тому будь-хто, хто нині пропонує ідею нової конституції – це є провідник кремлівської політики, яких хоче знищити конституцію, яка захищає Україну і мати в результаті, можливо, той варіант, який вигідний Кремлю. А ми не знаємо, який це варіант, що там буде".

Крім того, Головатий заявив, що всі зміни щодо правосуддя, котрі вносилися від 1996 року і 2016 року стосовно правосуддя, вони є нелегітимним, бо здійснювалися не в тому порядку, що передбачений конституцією. Він також підкреслив, що "це були політичні атаки, які мали свій успіх". 

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі": інтерв'ю з послом України в США – трансляція
Наступний матеріал
Розгляд справи екс-перекладача Гройсмана Єжова відтермінували – причини

Позов до Європейського суду: Україна хоче звільнити політв'язнів Кремля – експерт

На виклики, де є загроза життю, реагуватимуть спеціальні "бронегрупи" – поліція

"Він не гідний": Аваков укотре пообіцяв, що Бочковський не очолить ДСНС

США закликали Росію "уникнути смерті ще однієї невинної людини" та "негайно звільнити Сенцова"

Засідання Кабміну, на якому обговорять зміни правил перетину кордону українцями – трансляція

"Ердоган попросив список бранців Кремля": Джемілєв розповів нові подробиці про липневу зустріч з турецьким лідером