http://ru.delfi.lt/

Боротьба української влади проти Порошенка має не дуже добрий запах – голова МЗС Литви

  Читайте по-русски
  Переслідування опозиції створює погане враження про Україну у світі, каже Лінкявічюс

  Надто активна боротьба президента Володимира Зеленського з лідером опозиції Петром Порошенком більше нагадує помсту і робить Україну схожою на держави, де політичних опонентів саджають за ґрати. Про це заявив очільник МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, який узяв участь у роботі Київського безпекового форуму, пише "Європейська правда".

  Він також зауважив, що в Україні досі не розв'язана справа про виведення Коломойським грошей із "ПриватБанку", і це заперечує щирість намірів Зеленського щодо боротьби з корупцією та олігархами.

  "Зазвичай я уникаю конкретних імен, але якщо ви наполягаєте, то, як приклад, назву Коломойського. Справа "ПриватБанку" досі не розв'язана. Досі є судові позови. Наявні рішення не дають ясності. Через усе це постають питання. Але я не кажу, що він не єдиний "поганий хлопець", це просто приклад, який звучить найчастіше", – говорить Лінкявічюс.

  За його словами, переслідування Порошенка створює погане враження про Україну.

  "Коли йдеться про колишніх лідерів, колишніх політиків, президентів, то надто активна боротьба з ними має не дуже добрий запах. Це починає більше нагадувати помсту – навіть коли така боротьба має підґрунтя", – зауважує литовський високопосадовець.

  "Це створює зовсім інше враження. Україна стає схожою на інші країни, де опозицію саджають до в'язниці. І це порівняння настільки шкодить вашій державі, що я волів би навіть не згадувати їхні назви", – зазначає Лінкявічюс.

  "У нас у Литві також є опозиція, також є політична боротьба. І коли відбувається зміна влади, то часом є спокуса, щоби дехто потрапив за ґрати. Але ж ми цього не робимо! Натомість ми сідаємо за один стіл, ведемо з ними переговори, співпрацюємо. Можливо, це частина політичної культури, але для мене є очевидним, наскільки чутливим є це питання. Особливо коли мовиться про подібні атаки на колишніх лідерів, колишніх президентів. І навіть якщо для їхнього переслідування є підстави, діяти потрібно украй обережно, щоби не створити враження, що таке переслідування має політичне підґрунтя. І я далеко не перший, від кого в Києві чують цю пораду", – резюмував очільник литовського МЗС.

  Як повідомляв 5.ua, 27 жовтня у Львові почалося перше засідання у справі проти Федини та Звіробій. Мовиться про висловлювання жінок під час відеотрансляції в соцмережах. У жовтні торік вони різко критикували дії головнокомандувача, зокрема його манеру спілкування з ветеранами російсько-української війни.

  Наприкінці листопада 2019-го слідчі ДБР порушили справу за фактом їхніх нібито погроз на адресу Зеленського. Згодом Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

  Попередній матеріал
  Закриття шкіл показало низьку ефективність у боротьбі з коронавірусом – ВООЗ
  Наступний матеріал
  Росіянин у камуфляжі незаконно перетнув кордон і просить притулку в Україні – що про нього відомо
  Loading...