Андрій Богдан
Андрій Богдан 5 канал

Богдан проти журналістів: підготовче судове засідання перенесли – причини

Читайте по-русски
Рішення судді Ірини Фролової є упередженим, вважає представник журналістів

Підготовче засідання у справі керівника Офісу президента Андрія Богдана проти журналістів програми "Схеми" "Радіо Свобода" знову перенесли. Цього разу – через клопотання захисту про відвід судді.

Адвокат журналістів вважає: ухвалу суду про те, що автори розслідування мають самостійно підтвердити інформацію про перельоти Богдана до Росії та Білорусі з офіційних джерел, – неможливо виконати. Адже ця інформація є конфіденційною. Відтак рішення судді Ірини Фролової є упередженим, вважає представник журналістів.

"Питання про відвід судді Шевченківського райсуду Києва Фролової від розгляду вказаної справи за номером передати для визначення іншому судді, який визначає це у порядку, встановленому частиною 1, статті 33, цивільно-процесуального кодексу України", – зачитала Ірина Фролова, суддя Шевченківського райсуду Києва.

"В ухвалі пані Фролова також зазначила, що є ця підстава, що ми маємо самі інформацію, яка має конфіденційний зміст, отримати в офіційному порядку. Це неможливо в силу законів і адміністративних документів взагалі. В цьому моя довірителька і я вбачаємо упередженість. І не заявити про це на цій стадії було б недоречно", – сказав адвокат захисту Анатолій Попов.

Клопотання про відвід тепер визначатиме інший суддя. На це відвели два дні. Потому розгляд справи продовжать.

Раніше захист "Схем" просив суд зробити запит до російської міграційної служби, аби отримати офіційну відповідь щодо точної інформації, скільки разів Богдан перетинав кордон із Росією. Суд це клопотання не задовольнив, попри те, що саме це і є причиною судового засідання.

Нагадаємо, у своєму розслідуванні журналісти "Схем" повідомили, що Богдан тричі перетинав кордон із Росією у 2013 та 2014 роках. Сам же Богдан говорить, що ця інформація не відповідає дійсності, насправді він був там лише одного разу. Тож вимагає, аби журналісти спростували інформацію та публічно вибачилися.

Попередній матеріал
Рада підтримала програму дій Кабміну: на обговоренні документ розкритикували
Наступний матеріал
США скасовують візовий режим із Польщею – подробиці
Loading...

"У нас непрості стосунки з моменту самої кампанії" – Данилюк про відносини з Богданом

Кличко позивається до Кабміну і Богдана – причини

Перемовини з РФ про зупинку євроасоціації: за що Богдан отримав нагороду від Азарова – "Схеми"

В ОПУ хочуть розділити Нацгвардію на три частини, у МВС кажуть – це її розвалить

"Там є божевільні люди, психічно хворі" – Богдан про "Слугу народу"

Віталій Кличко звинуватив Богдана у маніпуляціях та порушеннях Конституції – заява