Зброя 'Укроборонпрому'
Зброя 'Укроборонпрому' Укроборонпром

Бірюков про Зеленського: "Можливо, він знайде радників з міжнародних перемовин, але хто йому допомагатиме вести ЗСУ?"

Читайте по-русски
Аби розуміти, що і як говорити на перемовинах, треба знати все про ЗСУ і про техніку, що виробляється в Україні, наголосив Бірюков

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков оцінив, чи зможе Зеленський стати повноцінним Головнокомандувачем ЗСУ. 

"Нині маємо таку от мильну бульбашку, красиву, райдужну, привабливу, але вона лусне при найменшому подиху вітру, а в нас, вибачте війна. От прямо зараз Верховному Головнокомандувачу потрібно примати стратегічне рішення, бо ми ж на початку літа 2014 року жили у впевненості, що Росія ніколи не почне обстрілювати наші території. І раз – почали обстрілювати зі своєї території, і що Росія не вторгнеться на нашу територію, і тоді в ті ночі приймалися якісь стратегічні рішення, в тому числі, які врятували всю іншу територію України", – сказав Бірюков.

На запитання ведучої, якщо все-таки виграє Зеленський, як Росія цим може скористатися в перші тижні, Бірюков сказав: "Загострення на фронті, ультиматум на фронті, наприклад відведіть війська, а інакше ми нападемо. У випадку з Порошенком оці ж погрози не спрацьовували жодного разу. Це добре показали другі Мінські перемовини, коли ставилися ультиматуми, що Порошенко, твої війська повністю оточені, я зараз їх просто знищу, тому здавайся. А перемовини продовжувалися 18 годин. Потрібно бути унікальним політиком міжнародного класу, щоб протистояти такому пресингу в таких умовах. Як себе поведе Зеленський? Вибачте, але я ніколи не повірю, що він вистоїть в таких умовах. А Путін, він же компроміси не сприймає, а будь-які прояви слабкості використовуватиме в своїх цілях, йому так само потрібна вся Україна, він не відступився. Якби він відступився, то вже б дав наказ вийти з Донецька і Луганська, почав би обговорювати, як Росії вийти з Криму, але ні, йому так само потрібно все".

Бірюков також прокоментував тезу, що Зеленському потенційно допомагатиме його команда.

"Вести перемовини в будь-якому форматі потрібно опираючись на власні Збройні сили і розуміючи стан Збройних сил тощо. Можливо, він знайде радників з міжнародним перемовинам, але хто йому допомагатиме вести ЗСУ? Реформування, яка стратегія розвитку ЗСУ буде. Я це розглядаю суто через призму власної профдеформації. Мене в будь-якому випадку найбільше цікавить, що буде з армією. Для того, щоб розуміти що і як говорити на перемовинах, розуміти, що через стільки-то місяців буде така-то ракета, а через стільки-то місяців буда стільки одиниць бронетехніки. Причому не статистична інформація, а розуміти, на якому заводі це буде робитися, які для цього потрібні станки, як це буде розвиватися і які підприємства задіяні. Вибачте", – сказав він.  

Попередній матеріал
Пацієнтів евакуювали, будівлю опечатали: у Миколаєві терміново закрили обласну дитлікарню
Наступний матеріал
На Одещині проведуть випробування 2-х ракетних систем – Полторак
Loading...