Бійка Тищенка і Лероса
Бійка Тищенка і Лероса Facebook / Yan Dobronosov

Бійка в Раді – чому сталася сутичка між Леросом і Тищенком та яке покарання загрожує депутатам

Читайте по-русски
В опозиції встали на захист Гео Лероса, зазначивши, що той може висловлювати свою думку

Депутатські розбірки. За критику Заленського, з якою в парламенті виступав Гео Лерос, на депутата накинувся "слуга народу" Микола Тищенко. Події відбувалися на ранковому засіданні Верховної Ради. Нині обом загрожує відсторонення від п'ятьох сесійних засідань. Із учасниками бійки спілкувалася журналістка "5 каналу" Ірина Сисак. 

Конфлікт стався, коли депутати Ради слухали звіт ТСК щодо "Укрзалізниці". Гео Лерос же закликав владу відзвітувати про зрив спецоперації із затримання "вагнерівців", а також звинуватив Офіс президента у зриві цієї спецоперації.

У цей же час Микола Тищенко спочатку заблокував мікрофон Леросу, а потім відтягнув нардепа від трибуни та заблокував доступ до неї. Свою поведінку депутат від "Слуги народу" пояснив тим, що Лерос виступав не по темі, а в його словах нардеп почув образи та наклеп на адресу президента, що є неприпустимим, на думку Тищенка. 

У "Європейській Солідарності" та "Голосі" встали на захист Лероса, заявивши, що депутати мають право висловлювати свою точку зору, якою б вона не була. А от голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає, що покарання заслужили обидва депутати. Утім, чим провинився Лерос – Арахамія пояснити не зміг. 

Глава "слуг" у парламенті повідомив, що вони вже звернулися до спікера парламенту Дмитра Разумкова, щоб той передав цей інцидент на розгляд регламентного комітету Ради. Максимальне покарання, яке загрожує обом депутатам, – відсторонення від п'яти пленарних засідань. 

Ірина Сисак, "5 канал"

Попередній матеріал
Справа MH17: у Нідерландах свідчать родичі загиблих у авіакатастрофі
Наступний матеріал
Є загроза життю генерала: суд знову переніс розгляд апеляції про зміну запобіжного заходу Ігорю Павловському – подробиці
Loading...

Разумков не виключає узгодження дій міністрів з президентом Зеленським

На підготовку треба понад 82 млн грн: перепис населення відбудеться у 2023 році

На вихід: кого з міністрів може звільнити Верховна Рада – Дмитро Разумков у "Великій політиці"

Звернення до міжнародного товариства та обговорення розслідування CNN – яким був другий робочий день Ради після канікул

Рада не підтримала звернення до США щодо статусу основного союзника поза НАТО

Звернення до Конгресу США: позачергове засідання Верховної Ради