Верховна Рада
Верховна Рада Shutterstock

Звернення до міжнародного товариства та обговорення розслідування CNN – яким був другий робочий день Ради після канікул

Читайте по-русски
Депутати провалили голосування за звернення до Конгресу США щодо статусу основного союзника поза НАТО

Народні депутати провалили голосування за звернення до Конгресу США із закликом надати Україні статус основного союзника поза НАТО. Документ розглянули на позачерговому засідання. Нині був другий робочий день народних обранців після канікул. Як він пройшов – знає журналістка "5 каналу" Ірина Сисак. 

Звернення до Конгресу США із закликом надати Україні статус основного союзника поза НАТО підтримали лише 24 народні депутати. Ініціатором постанови став нардеп від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко. "Слуги" ж, попри те, що ставили підписи для того, щоб зібрати це засідання, голосувати за документ не захотіли. Це вони пояснили тим, що Україна хоче стати повноцінним членом НАТО, а статус основного союзника поза НАТО нам не потрібен і може викликати суперечності в наших партнерів.

Прийшли до сесійної зали і чільники МЗС Дмитро Кулеба, і віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина. Вони виступили із заявами, де закликали нардепів не підтримувати цю ініціативу.

Зранку ж нардепи підтримали звернення до міжнародного товариства, щоб ті застерегли Росію та зробили неможливим проведення виборів на території тимчасово окупованого Криму, а також застерегли від участі у виборах мешканців тимчасово окупованих територій Донецької та Луганських областей. Парламент звертається до Генасамблеї ООН, Ради Європи, ОБСЄ та Євросоюзу.

Однією з топтем обговорення в кулуарах було розслідування CNN, у якому йдеться, що американці були причетні до операції із затримання "вагнерівців", а також про те, що вона таки була українською.

Ірина Сисак, "5 канал"

Попередній матеріал
Двоє левенят з'явилися у Луцькому зоопарку – коли відвідувачі зможуть побачити малюків
Наступний матеріал
На Київщині майор поліції спричинив ДТП – подробиці
Loading...

Рада ухвалила закон про віртуальні активи та легалізувала криптовалюту

Депутати повернулися з відпустки – як пройшов перший день у Верховній Раді після тривалої перерви

Нардепи пропонують направити звернення про статус основного союзника США поза НАТО

У Раді назвали регіони, де незабаром уже можуть запровадити "помаранчеву" та "червону" зону

ФСБ і ГРУ Росії можуть визнати терористичними організаціями: до Ради внесли документ

Рада ухвалила закон про перезапуск індустріальних парків – що має змінитися