У середмісті Мінська з'явилися барикади. Їх споруджують просто на проїжджій частині з підручних матеріалів. Транспорт на вулиці Тімірязєва зупинився. Дорога там заповнена демонстрантами, які вийшли на загальнонаціональний "Марш героїв". У телеграм-каналах пишуть - зібралися понад 150 тисяч людей. Тоді як влада заявляє лише про кілька тисяч. Про протести розповіли журналісти "5 каналу".
Силовики традиційно реагують жорстоко – лупцюють людей палицями, розганяють водометами та саджають в автозаки. Тамтешнє МВС звітує – затримали 400 учасників маршу.
Масові затримання в Мінську розпочалися ще до акції. ОМОНівці та силовики без розпізнавальних знаків – із палицями – хапали людей із біло-червоно-білими прапорами й запихали їх до автозаків. За кілька годин після початку маршу МВС уже звітувало про сотні затриманих.

Попри жорстокість "слабовиків" і "карателів" – так демонстранти називають правоохоронців – мітингарі продовжили ходу. Вулиці столиці запістрявіли національною символікою. До середмістя учасники рушили різними маршрутами, щоб оминути блокади. Одна з багатотисячних колон ринула до Стели. Інша – влаштувала похід на "Дрозди" – елітний район, де живуть чиновники й розташована резиденція Олександра Лукашенка.

Від білорусів вічний лідер відгородився бронетехнікою та військовими. Після того, як люди опинилися за 50 метрів від армійців, пролунав попереджувальний постріл у повітря, повідомляє телеграм-канал "Нєхта". БТРи та автозаки влада стягнула і до центру столиці.

У Мінську зачинили 8 станцій метро, не працює мобільний інтернет. Головні площі міста обгородили колючим дротом і парканами, заблокували підходи до "Мінськ-Арени".
"Марш героїв" прокотився й іншими містами. Люди пікетують держустанови, формують живі ланцюги й проривають кордони силовиків. Їм протидіють спецпризначенці, військові та невідомі у балаклавах. У Бресті мітингарів розганяли водометами, а у Жодіно правоохоронець вдарив жінку просто в обличчя.
Проти насилля над демонстрантами виступили білоруські футболісти. Вони зняли відеоролик, під яким підписалися 93-є спортсменів, зокрема гравці молодіжної та національної збірної.
"Ми висловлюємо співчуття рідним тих, хто був убитий, хочемо висловити слова підтримки всім тим, хто постраждав, був принижений, жорстоко побитий і покалічений. Немає іншого привілею, крім одного - права людини! Ми за правду, справедливість і свободу! Ми проти насильства!" – сказали футболісти у зверненні.
Вимоги протестувальників незмінні:свобода політв'язням, покарання винних у насильстві проти демонстрантів і нові президентські вибори без Олександра Лукашенка. Сам глава держави на велелюдний "Марш героїв" поки не відреагував – готується до спільних військових навчань із Росією - "Слов'янське братерство". Вони розпочнуться вже у понеділок – 14 вересня. Участь у вишколі візьмуть 3 сотні російських армійців.
Христина Катарина, "5 канал"