Мітинг активістів
Мітинг активістів 5.ua

Активісти закликають Президента підписати закон про амністію для учасників АТО

Учасники акції заявляють, що без підпису гаранта закон про амністію не діє

Із вимогою підписати Закон "Про амністію у 2016 році" до Президента України звернулися націоналісти. Документ зокрема поширюється на учасників АТО, які не скоювали тяжких злочинів. Про таке повідомляє "5 канал".

Активісти на автомобілях зібралися на Контрактовій площі у столиці. Перед автопробігом до оселі Петра Порошенка, автівки прикрасили національними стягами і прапорами різних організацій. Кілька сотень людей обурені тим, що без підпису гаранта закон про амністію не діє. Нагадаємо, торік 22 грудня Верховна Рада схвалила документ після доопрацювання.

Учасник акції Євген Карась каже: "Цей закон був вперше проголосований влітку 2016 року і прийнятий з поправками Президента в грудні 2016 року. Після того він був направлений на підпис голові Верховної Ради Андрію Парубію. Він його підписав. І передано Президенту України. У нього Конституцією визначено термін – там декілька тижнів йде. Точно до місяця. Але його не підписують. Закон просто повис у повітрі".

Від Контрактової площі колона з понад сотні авто повільно рушила до селища міського типу Козин, до оселі Президента. Дистанцію у 30 км вони долали півтори години. У дорозі активістів супроводжували правоохоронці, тому автівки їхали без перешкод. Без заборон учасники акції дісталися і воріт будинку глави держави. Там мітинг тривав близько години. Після чого члени патріотичних сил запалили фаєри та через охорону передали Петру Порошенко листа.

Володимир Загазей, учасник акції, говорить: "Це лист-вимоги наших націоналістичних сил, нашого об'єднання з приводу цього конкретного закону. Щоб він, як ґарант, як Президент, його підписав. Ми передали через людину, яка вийшла, сказали, що передадуть".

Своєю чергою заступник начальника Управління патрульної поліції у Києві Олег Чувілкін сказав, що акція пройшла спокійно: "Це була спланована акція, про яку ми знали. Тому ми тут, щоби забезпечити безпеку цієї акції. Все було спокійно, в рамках закону. Досить нормально сприймали громадяни".

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада схвалила цей закон в цілому 7 липня 2016 року, але 17 серпня Президент ветував його.

Попередній матеріал
Поліцейські та нацгвардійці заспівали українських пісень для мешканців прифронтового Щастя – відео
Наступний матеріал
#FreeKozlovskyу: В Києві письменники влаштували акцію на підтримку ув'язненого в Донецьку релігієзнавця
Loading...

Уряд Румунії скасує скандальний указ про амністію корупціонерам

Геращенко: Представники ОРДЛО визнали, що в їхніх списках на амністію є непричетні до конфлікту на Донбасі особи

Фейгін: В інтересах Росії оголосити в Криму амністію