Верховна Рада
Верховна Рада 17tv.com.ua

Рада схвалила закон про амністію учасників АТО

За закон про амністію в 2016 році з пропозиціями Президента проголосували 226 нардепів

Верховна Рада України на засіданні в четвер, 22 грудня, схвалила законопроект №4255 про проведення амністії в 2016 році, який поширюється, зокрема, на учасників бойових дій, що захищали суверенітет і територіальну незалежність України. За закон із пропозиціями Президента Петра Порошенка проголосували 226 народних депутатів, передає "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що закон встановлює критерії і визначає коло осіб, до яких може бути застосована амністія до кінця поточного року, а також обмеження щодо її застосування. Від відбування покарання у вигляді позбавлення волі можуть бути звільнені особи, що визнані винними в скоєнні умисного злочину, який не є тяжким або особливо тяжким, а також визнані винними у скоєнні з необережності не особливо тяжкого злочину.

Закон передбачає оголошення амністії на учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що безпосередньо брали участь в АТО – учасників бойових дій, інвалідів війни.

Відповідно, закон також визначає категорію засуджених, до яких амністія не застосовується: до осіб, "які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також до осіб, які вчинили злочин, використовуючи службове становище (корупційні злочини)".

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила цей закон в цілому 7 липня 2016 року, але 17 серпня Президент ветував його.

Попередній матеріал
Турчинов провів нараду з керівництвом АТО на передовій поблизу Світлодарської дуги
Наступний матеріал
На Київщині прощалися зі справжнім чоловіком та "відмінним солдатом", що загинув в АТО

Президент відправив на доопрацювання закон про амністію

Шкіряк: жодної амністії тим, на чиїх руках кров українців, бути не може

Геращенко: Представники ОРДЛО визнали, що в їхніх списках на амністію є непричетні до конфлікту на Донбасі особи

Фейгін: В інтересах Росії оголосити в Криму амністію