bykvu.com

Геращенко: Представники ОРДЛО визнали, що в їхніх списках на амністію є непричетні до конфлікту на Донбасі особи

  Українській стороні відоме місцезнаходження 57 заручників зі списку 110, наголосила віце-спікер. Терористи ж говорять тільки про 45 бранців

  Сьогодні, 5 жовтня 2016 року, до роботи гуманітарної підгрупи як експерти приєдналися представники СБУ Юрій Тандит і Ю. Кочанов, а також обмудсмен Валерія Лутковська. Про це написала написала перший віце-спікер та представник гуманітарної групи у Мінську Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

  "Щодо заручників. Перше. Українська сторона наголошує, що нам відоме місцезнаходження 57 заручників зі списку 110, який ми офіційно передали іншій стороні ще на попередніх засіданнях. Ми по зернятках знайшли інформацію про утримуваних в ОРДЛО українців, і попри те, що представники ОРДЛО приховують інфо про заручників і говорять лише про 45 бранців, ми точно знаємо про наявність 57. Висунули вимогу надати точну інформацію про інших бранців зі списку 110, перестати приховувати їх місцеутримання, як це раніше вони говорили про Жемчугова, Без'язикова, та інших, коли відверто брехали, що цих бранців в них немає)", – розповіла Геращенко.

  По-друге, за інформацією Геращенко, найближчим часом українських бранців в ОРДЛО відвідає координатор ОБСЄ в гуманітарній групі Тоні Фріш. Він передасть їм листи і передачі від родичів, ми про це домовилися. Але "найголовніше – не листи, звичайно, а звільнити людей".

  Окрім того, Геращенко наголосила: "Сьогодні представники ОРДЛО визнали, що в наданих ними раніше фантасмагоричних списках на 600 людей, яких вони вимагають амністувати, є чимало тих, хто не має жодного відношення до конфлікту на Донбасі і ніяк не підпадає під дію Мінських угод".

  Віце-спікер парламенту також наголосила, що українська сторона робить все для звільнення тих бранців, утримання яких підтверджують бойовики, це 45 українців. "Ми вимагаємо від ОРДЛО коректного, а не фантасмагоричного списку тих, кого (якщо це дозволяють процесуальні норми), українська сторона могла б передати, аби звільнити наших бранців і вимагаємо дати інформацію по іншим заручникам, кого розшукуємо. Рухаємося, дуже важко і як равлики...., щоб звільнити", – підсумувала Геращенко. 

  Як повідомляв 5.ua, 30 вересня 2016 року Геращенко розповіла, чому звільненням заручників займається Медведчук.

  Попередній матеріал
  Речник штабу АТО розповів, що відбувається на третьому пункті відведення сторін в межах рамкової угоди
  Наступний матеріал
  У Чернівецькій області після весіль отруїлися 35 людей
  Loading...

  Геращенко: "Праймеріз" на Донбасі – це нахабна спроба Кремля зірвати Мінський процес

  Росія ніколи не піде на те, що написано в Мінських угодах – експерт

  Геращенко – на заяву представника ОБСЄ: "У Мінську ніякий закон про вибори на Донбасі не напрацьовується"

  Штайнмаєр прокоментував розведення сил на Донбасі: Стійке припинення вогню не гарантує виконання Мінських угод

  Головні події дня в одному відео: президент в США, Мінський процес, Бюджет-2017

  У Мінську підписали рамкове рішення про розведення сил на трьох ділянках по лінії зіткнення – Оліфер