Ірина Геращенко timenews.in.ua

Геращенко розповіла, чому звільненням заручників займається Медведчук

  У телефонних переговорах з Президентом України Путін каже: "Так, ці досьє треба передати пану Медведчуку, і він продовжить цю роботу"

  Перший заступник Голови Верховної Ради, представник України у підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ" розповіла, що Медведчук потрапив до групи зі звільнення заручників, бо в ході переговорів він веде діалог з "іншою стороною", передає УНІАН.

  "У листопаді 2015-го року Службою безпеки України була створена спеціальна група зі звільнення. СБУ виходила з того, що українська сторона повинна використовувати всі можливості для того, щоб витягнути наших людей; стало бути, до неї мають увійти люди, які мають можливість вступити в діалог з іншою стороною. Під іншою стороною я розумію і Російську Федерацію, і представників так званої влади окупованих територій", – розповіла Геращенко.

  Перший заступник Голови ВР повідомила, що у гуманітарну підгрупу Медведчук також був делегований, і головна його місія – звільнення заручників, бо він "має контакт з іншою стороною – і це важливо для того, щоб витягувати заручників". Геращенко наголосила, що у неї з Медведчуком ідеологічно різні погляди на дуже багато речей, утім у гуманітарній групі робота ведеться лише з питань звільнення полонених.

  Вона додала: "А що стосується Медведчука, то він веде переговори з іншою стороною. У телефонних переговорах з Президентом України Путін каже: "Так, ці досьє треба передати пану Медведчуку, і він продовжить цю роботу". І він вів ці переговори". Геращенко ще раз наголосила, що у ході зустрічей представники працюють лише над звільненням заручників, не піднімаючи теми "Україна-ЄС", "Україна-НАТО" або "Україна-Росія".

  Нагадаємо, раніше Оліфер повідомила, що запланована на п'ятницю, 30 вересня, відеоконференція Тристоронньої контактної групи із запрошенням представників ОРДЛО не відбудеться у зв'язку з відмовою представника ОРДО.

  Попередній матеріал
  У Києві "замінували" чотири апеляційні суди
  Наступний матеріал
  Біля берегів Японії зазнав аварії танкер із токсичними хімікатами

  Оліфер повідомила, що представники ОРДЛО зірвали затрашню відеоконференцію Тристоронньої контактної групи

  Сьогодні у Мінську зустрінеться Тристороння контактна група

  У Мінську почалися переговори безпекової підгрупи Тристоронньої контактної групи

  Тристороння контактна група закликала сторони до дотримання режиму припинення вогню

  Порошенко: З полону звільнили українців Жемчугова і Супруна

  Кучма повідомив про перспективи обміну полоненими