dialog.ua

Кучма повідомив про перспективи обміну полоненими

Людей, на руках яких кров, не амністуватимуть, наголосив другий президент

Черговий обмін полоненими між українською стороною і НЗФ має відбутися найближчим часом – таке сподівання під час спілкування зі студентами Чернігівського НТУ висловив представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, другий президент України (1994-2005) Леонід Кучма, передає "Інтерфакс-Україна".

Політик розповів, що відповідні переговори перейшли у завершальну стадію. "У мене є надія, що найближчим часом черговий обмін полоненими станеться. Практично вже на виході ці переговори. Давайте будемо чекати", –повідомив Кучма.

Він зауважив, що питання обміну полоненими є "справді болючим". Також політик торкнувся теми амністування учасників незаконних збройних формувань: "Окремі райони Донбасу використовують із політичною метою... як один із важелів тиску на Україну. І одна з головних умов, зокрема – амністія. Мовляв, Україна має ухвалити закон, де всіх, хоч би хто цим займався, ми повинні амністувати".

Другий президент додав: "А ми ж знаємо, і світовий досвід це підтверджує, що людей, на руках яких кров, не амністують. А також існує правова система: кожна людина повинна пройти через судилище, починаючи від правоохоронних органів, і суд має сказати, амністувати цю людину чи ні. Ось на цьому спекулюють".

Нагадаємо, востаннє раз питання обміну полоненими обговорювали на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи, яке відбулося 1 червня у Мінську.

Попередній матеріал
Брифінг речника АПУ з питань АТО Андрія Лисенка – відео
Наступний матеріал
У Києві невідомий викрав 6-річну дитину – оголошено план "Перехоплення"

Кучма вилетів до Мінська на засідання Тристоронньої контактної групи

Кучма прокоментував засідання Тристоронньої контактної групи

Лише від Росії залежить, чи віддадуть бойовики українських заручників - Кучма

Кучма про переговори у Мінську: Немає прогресу у питанні безпеки