5 канал

Акція протесту і сутички за "велику політичну реформу": з чого все почалося і чим закінчилося

Від сутичок із правоохоронцями – до встановлення наметів. Акція протесту під стінами парламенту триває, втім, активістів із настанням вечора поменшало

Зняти депутатську недоторканність, запровадити нове виборче законодавство та створити антикорупційний суд. Із такими вимогами під будівлею Верховної Ради зібралися кілька тисяч мітингарів. Через акцію рух автотранспорту в центрі Києва був обмежений, а сам захід супроводжувався посиленими заходами безпеки.

Рамки металошукачів, спеціально навчені собаки та більш як 3 тисячі силовиків. Такими заходами безпеки зустріли правоохоронці учасників політичної акції біля стін Верховної Ради. Порушувати громадський порядок ніхто не рвався. Поки організатори демонтовували сцену, самі учасники акції спокійно збиралися на майданчику перед Верховною Радою та обговорювали вимоги, які висунули до влади. А це – створення антикорупційного суду, зняття депутатської недоторканності та відкриті виборчі списки.

Під будівлею Верховної Ради зібралося кілька тисяч мітингарів – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

"Звичайно, ці три вимоги, як зараз проголошували організатори цього мітингу, вони для мене теж дуже важливі. Я пам'ятаю, як громадянське суспільство вже давно намагається їх просувати", – каже учасник акції Артем Захарченко. Інший протестувальник Костянтин Андріюк додає: "Я не зацікавлений у безладдях, у бійках. Коли влада не хоче слухати і цинічно ігнорує звернення громадян – я за м'яку силу. Як от блокування Верховної Ради, допоки не знімуть недоторканність".

Натомість дехто з депутатів був налаштований значно агресивніше. Володимир Парасюк встиг почубитися з керівником Управління держохорони Валерієм Гелетеєм. З іншого боку Верховної Ради військовослужбовці готують до використання гармати – салют на честь державного візиту в Україну президента Мальти прозвучав несподівано.

Організатори акції вранці запевняли – готові до блокувати Раду, доки парламентарії не виконають їхні вимоги. "Ми будемо продовжувати наш протест. Ми не розійдемося і будемо продовжувати наш протест, поки наші вимоги, елементарні вимоги для існування поважаючої себе держави, що не будуть виконані", – заявляє мітингувальник Давид Сакварелідзе.

Гарячіше на вулиці Грушевського стало у другій половині дня. Група мітингувальників в однаковому одязі намагалася пронести намети повз рамки металошукачів. Почалися сутички. "Внаслідок провокативних дій учасників акції, які хотіли пронести певні речі і пройти без догляду на пункті перевірки по вулиці Грушевського з боку Кабінету міністрів – сталося кілька сутичок. І ті, і ті – особи, які провокували, застосовували сльозогінний газ, поліцейські у відповідь також", – відзвітував речник МВС Артем Шевченко.

Протестувальники, незадоволені бездіяльністю депутатів, вирішили залишатися під Верховною Радою та почали встановлювати намети.

Петро Троць, Сергій Барбу, Олексій Іванченков, Антон Андрющенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Які наслідки матиме перша після Євромайдану реальна спроба опозиції поставити владі справедливі вимоги – "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
Активіст розповів, як довго триватиме масова акція під Радою
Loading...

У поліції повідомили, скільки протестувальників зібралося перед парламентом

Дим, кувалди, тактична група поліції: масова бійка через скандальну АЗС на Позняках – ФОТО

У Києві протестувальники розгромили скандальну недобудовану АЗС

Порошенко відреагував на акцію протесту під ВР

В очікуванні масових акцій: від ранку перекрито вулиці в центрі Києва

Насичений день у Верховній Раді: представили один законопроект, почубилися та розбіглися