5 канал

Насичений день у Верховній Раді: представили один законопроект, почубилися та розбіглися

Домовитися не вдалося. Депутати не змогли дійти згоди і розглянути два президентські законопроекти щодо реінтеграції Донбасу.

Почубилися відразу на обговоренні першого документа. Щоби примирити колег, спікер навіть оголосив перерву. Однак переконати їх працювати не зміг і закривав засідання парламенту. Відстежувала сьогоднішній насичений день у Верховній Раді кореспондент "5 каналу" Наталія Жижко.

Зранку на засідання профільного комітету почали розглядати два законопроекти. Закон про деокупацію (або реінтеграцію) Донбасу комітет порекомендував парламенту ухвалити в першому читанні. Єдина суттєва вимога – вилучити із законопроекту посилання на Мінські угоди. А от стосовно законопроекту щодо продовження дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" – його рекомендували ухвалити за основу і в цілому лише з другої спроби.

О 16:00 до парламенту приїхав секретар РНБО і представив перший законопроект, в якому Росія визнається окупантом, а ОРДЛО – окупованими територіями. Після цього слово взяла одна з авторів альтернативного законопроекту Оксана Сироїд, яка назвала виступ Турчинова "красивими пафосними словами" і наголосила, що без визначення дати окупації та згадування Криму у тексті – закон підтримувати не можна.

Під час виступу керівника "Народного фронту" Максима Бурбака фракція "Самопоміч" заблокувала трибуну, мікрофони були виведені з ладу. Голова Верховної Ради Андрій Парубій покликав керівників фракцій на нараду. Після її завершення він повернувся до сесійної зали. Враховуючи, що і трибуна, і президія залишалися заблокованими – спікер оголосив сесію закритою.

Штовханина й вирвані мікрофони: Нардепи зірвали розгляд законопроекту про реінтеграцію ОРДЛО – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Також зробив заяву щодо подій: "Ми провели нараду, на які було визначено, що у законі, який перебуває на розгляді, вилучаються пункти, що посилаються на Мінські угоди. Це норма, яка мала розблокувати засідання Верховної Ради. Це була узгоджена позиція, яку я мав оголосити з трибуни. Тим не менше, трибуна заблокована, це неприйнятно. Ми маємо визнати Росію агресором на рівні законодавчого акту. Я не можу збагнути, яка логіка в тих людей, які займають сьогодні трибуну. Ми продовжимо розгляд законопроекту, але сьогодні засідання Верховної Ради оголошую закритим".

Після закриття засідання на зустріч з депутатами своєї фракції до парламенту вже вдруге за день приїхав Президент Петро Порошенко. Переконував народних обранців, наскільки важливо ухвалити два законопроекти, які стосуються Донбасу.

Тим часом брифінг провів секретар РНБО Олександр Турчинов, який і представляв один такий закон. "Виправдань для сьогоднішньої провокації не існує. Весь парламент розподілився на дві частини: одні за визнання Росії агресором і захист України від неї, інші – фактично працюють на агресора, прикриваючи свою злочинну співпрацю популістськими галами. І не маючи для цього жодних політичних, юридичних чи інших підстав".

Попередній матеріал
В Умані масово отруїлися студенти – подробиці
Наступний матеріал
Турчинов про штовханину у ВР: Визнання Росії агресором "заблокувала російська агентура, яка працює в Раді" – відео
Loading...

Проект закону щодо реінтеграції ОРДЛО створить умови для звільнення окупованих територій – Турчинов

Сьогодні Рада розгляне законопроект про реінтеграцію ОРДЛО

Парубій розповів, коли мають намір представити законопроект про Держбюджет-2018

Верховна Рада VIII скликання встановила національний рекорд за кількістю законодавчих ініціатив

Як ухвалення законів щодо повернення Донбасу вплине на гібридну російсько-українську війну – "Час. Підсумки дня"

Засідання ВР, де Турчинов представляє законопроект про реінтеграцію ОРДЛО – відео