Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська 5 канал

Айвазовська назвала головні причини підкупу громадян на місцевих виборах

Читайте по-русски
Українці все ще продають голоси на виборах, але не настільки масово, як це було раніше, зазначила експертка

Є декілька причин того, що українці все ще продають свої голоси на виборах. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" повідомила координаторка ГМ "Опора" Ольга Айвазовська.

Вона зазначила, що факти підкупу на місцевих виборах були, але не настільки масово, як раніше. За її словами, однією із причин продажу голосів є фінансово-економічне становище українців. Окрім цього, згідно із соцдослідженнями "Опори", до таких махінацій люди часто вдаються через свою низьку політичну культуру.

"Є враження, що це "форма покарання недобросовісних політиків, коли вони все одно крадуть, і ми в такий спосіб забираємо частину свого". У близько 7% громадян є думка, що нічого страшного у продажі власного голосу немає, тому що "це моя власність, і розпоряджатися нею можу на власний розсуд. Хочу – продаю свій бюлетень, хочу – виношу, хочу – рву. Це є моє право", – зазначила Айвазовська.

"Тобто люди часто мають досить низьку правову освіту і рівень розуміння, що будь-яке право збалансовується обов'язком. Зловживання правом – це перешкоджання праву іншої сторони", – сказала експертка.

Останньою причиною підкупу, на думку Айвазовської, є певна відсутність невідворотності покарання за такі дії.

"У нас немає масового засудження осіб, які брали участь чи організовували підкуп виборців у попередніх роках. Є десятки вироків, але суд переважно вибирає м'яку форму покарання", – підсумувала експертка.

Нагадаємо, на Закарпатті викрили схему підкупу виборців на користь кандидата на посаду голови об'єднаної територіальної громади.

Попередній матеріал
"Європейська солідарність" у міськраді Києва: Марина Порошенко озвучила пріоритетні напрями роботи
Наступний матеріал
Поскандалили біля ресторану: в Києві посеред вулиці іноземець заколов ножем чоловіка
Loading...