.
. RBK-Kronos

Ремонт, опалювальний сезон та поради досвідчених майстрів

Читайте по-русски
Сучасні будівельні матеріали дозволяють проводити ремонтні роботи навіть при мінусових температурах

Ще пару десятиріч тому навіть не обговорювалась можливість проведення ремонту у Львові чи будь-якому іншому місті країни у холодні місяці. Зараз прийнято руйнувати сталі поняття, але чи варто це робити у даному випадку. Розбираймось!

Чому варто завершити ремонт до старту опалювального сезону

Так, сучасні будівельні матеріали дозволяють проводити ремонтні роботи навіть при мінусових температурах. Так, ви легко знайдете підрядника, який погодиться привести до ладу квартиру до новорічних свят.

Але досвідчені майстри радять замислитись, адже існує цілий ряд причин, через які варто закінчити усі перебудови до початку опалювального сезону:

 • Перелік робіт, які можна робити взимку, значно менший, ніж для літнього періоду. Наприклад, під час холодів не міняють вікна та не встановлюють системи кондиціювання.
 • В холодну пору року всі роботи, які потребують часу, аби матеріали висохли, проводитимуться набагато довше. А стяжка чи штукатурка взагалі можуть потріскатися при недостатній температурі.
 • Під час опалювального сезону виникнуть складнощі із заміною безпосередньо системи опалення. Особливо, якщо мова йде про багатократний будинок. Не кожна керуюча компанія погодиться перекрити опалення через одну квартиру, а навіть якщо вам це вдасться — доведеться мерзнути, поки ремонтні роботи не закінчаться.
 • Не варто під час морозу також виконувати зовнішні роботи. Якщо за таких умов утеплювати чи штукатурити будинок, є велика ймовірність, що краплі води застигнуть в утеплювачі, а на штукатурці з’являться тріщини. До того ж робітники можуть вимагати за такі умови праці вищу оплату.
  Поради щодо заміни систем опалення, вікон та дверей
 • До початку опалювального сезону обов'язково треба вирішити питання опалення. Якщо ви збираєтесь замінити радіатори, придивіться до біметалевих конструкцій. Вони мають невелику вагу, що значно спрощує їхнє транспортування та монтаж. Такі радіатори стійкі до тиску у трубах, корозії та гідроударів.

Перед запуском системи в експлуатацію перевірте такі моменти:

 • теплові втрати приміщення;
 • відсутність несправностей устаткування;
 • наявність чи відсутність повітряних пробок;
 • чистоту димоходу (для приватних будинків).

Також зверніть увагу на стан ваших дверей та вікон, чи не мають вони щілин. Можливо, варто здійснити їхню заміну, щоб мінімізувати втрати тепла взимку.

.
.RBK-Kronos

Рекомендації щодо проведення ремонту під ключ

Декілька порад майстрів, які допоможуть уникнути під час ремонту найбільш поширених помилок:

 • Детальний план. На перший погляд, це не дуже важливий етап, проте на практиці він відіграє чималу роль. Від того, наскільки грамотно та правильно буде розроблений проєкт, залежить успіх майбутнього ремонту.
 • Кошторис. Визначте, скільки грошей знадобиться для омріяного ремонту, щоб не виникло ситуації, коли фінанси закінчуються у самий розпал робіт.
 • Електропроводка. Завчасно вирішуйте, де будуть стояти меблі, техніка, щоб оптимально та зручно розмістити розетки.
 • Кондиціонери. Проводити їх монтаж також потрібно до початку оздоблюваних робіт, інакше тільки що зроблений ремонт доведеться робити спочатку.
 • Матеріали. Обирайте якісні продукти. Це не означає, що потрібно купувати все найдорожче, але, якщо ви придбали найбільш дешеві товари, не очікуйте, що вони прослужать багато років.

Ну і, звісно, правильно розрахуйте час. Якщо виконати всі роботи до початку опалювального сезону, взимку ви вже будете жити у затишній квартирі з новим ремонтом.

Попередній матеріал
Напередодні місцевих виборів: Саакашвілі купив квиток на літак у Грузію, де йому загрожує арешт
Наступний матеріал
Абсолютний рекорд: ціна газу в Європі вперше перевищила $1000 за тисячу кубів
Теги:
Loading...