Газ
Газ Фото з відкритих джерел

Абсолютний рекорд: ціна газу в Європі вперше перевищила $1000 за тисячу кубів

  Читайте по-русски
  У Німеччині вже звинуватили в дефіциті пального російську компанію "Газпром"

  Вперше в історії ціна на газ в Європі перетнула позначку в $1 тис. за тисячу кубометрів. Попередній рекорд становив $969 і був встановлений у березні 2018 року, коли Європу накрив легендарний холодний фронт "Звір зі Сходу" (the Beast from the East). І тоді йшлося вже про кінець похолодання, а опалювальний сезон 2021/22 – тільки розпочинається.

  Ціна найближчого ф'ючерсу (жовтневого) на хабі TTF ранком 28 вересня сягнула 85,24 євро за МВт⋅год, або $1030 за тисячу кубометрів газу. Загальне зростання ціни тільки від початку дня вже перевищило 10%.

  Нинішня ціна утворилася через загальний дефіцит блакитного палива у Європі. Німецькі "Зелені" напередодні звинуватили в цьому Росію. Мовляв, "Газпром", який є найбільшим постачальником газу в Європі (забезпечує третину всіх поставок), – займається шантажем і маніпуляцією, бо хоче в такий спосіб отримати решту дозволу для "Північного потоку-2" і запустити трубопровід в експлуатацію.

  Водночас у Міністерстві економіки ФРН заявили, що рекордні ціни пов'язані з різними факторами. Зокрема – зі зростанням попиту та конкуренції з Азією. Там напередодні підскочили ціни на скраплений газ і також перетнули позначку в $1 тис.

  Думку про шантаж Європи високими цінами з боку російського "Газпрому" раніше висловлював і голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

  Попередній матеріал
  Ремонт, опалювальний сезон та поради досвідчених майстрів
  Наступний матеріал
  Чотири українські області перебувають у "помаранчевій" карантинній зоні – МОЗ
  Loading...