Олександр Каленков
Олександр Каленков фото Цензор.НЕТ

Каленков назвав підприємства, які найбільше недоотримують напіввагони УЗ

Попри загальний показник у 25%, все ще є підприємства, для яких рівень забезпечення напіввагонами складає від 2% до 15%

Результати першої декади жовтня щодо забезпечення підприємств гірничо-металургійного комплексу напіввагонами "УЗ" є "суцільним розчаруванням". Про це заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

За його словами, попри загальний показник у 25% (що суттєво відрізняється від цільових 35%), забезпечення окремих підприємств залізничними вагами впало достатньо суттєво. Зокрема, це відчули на собі Північний, Інгулецький, Полтавський ГОК, а також "Запоріжсталь" та АМКР. На цих підприємствах забезпечення напіввагонами складає від 2% до 15%.

Крім того, за словами Каленкова, Центральний ГОК заявив про невиконання планів відвантаження. Причина – у незабезпеченні напіввагонами ЦТЛ. Відтак, знову під загрозою зриву опинились виробничі та експортні плани найбільших підприємств України.

"На превеликий жаль, потрібно відзвітувати, що новопризначенному керівнику "УЗ" Євгену Кравцову забракло волі для принципового вирішення питання щодо пропорційного розподілу держпарків напіввагонів між вантажовідправниками України на рівні 35-40% їх загального завантаження. Замість цього він вважає за краще розповісти про те, як йому з мільярдами на рахунках та колосальними резервами у частині зниження витрат критично важливо підняти тарифи на вантажні перевезення, в яких і так на сьогоднішній день рентабельність - на рівні 40%, а також про свої плани щодо впровадження якоїсь автоматичної системи, яка у виконанні поточного менеджменту ЦТЛ, повністю себе дискредитувала у частині зерновозів", - відзначає президент" Укрметалургпрому".

Він також додає, що ринком зараз "хороводами ходять приватні компанії", які пропонують вирішити питання з напіввагонами "УЗ" і навіть мають чималі зв'язки для цього.

Відтак, Кравцов підкреслив, що підприємствам ГМК нічого не лишається, окрім як виносити свої проблеми на рівень Кабміну та Антимонопольного комітету.

"Рецепт вирішення проблеми зловживання щодо розподілу парку "УЗ" та дискримінації вітчизняних вантажоперевізників існує, і він допустимо простий - гарантувати пропорційне забезпечення підприємств України вагонами "УЗ" на рівні 35-40% їх завантаження. І ми цього досягнемо", - кажуть промисловці.

Табличка 'УЗ'
Табличка 'УЗ'Укрметалургпром

Попередній матеріал
"УЗ" не досягла компромісу з бізнесом щодо залізничних тарифів – ФРУ
Наступний матеріал
Гройсман розповів чому підвищуються ціни на продукти
Теги:
Loading...

"УЗ" не досягла компромісу з бізнесом щодо залізничних тарифів – ФРУ

Через "Укрзалізницю" ми змушені зараз знизити виробництво – гендиректор АКХЗ

"Укрзалізниця" має можливість не підвищувати тарифи 3 роки – Галасюк