Не лише найдовше місячне затемнення, а й протистояння Марса: як за природним дивом спостерігали в Києві

Twitter / Supreme Sxvxge
Зацікавлені прийшли подивитися на природне явище до головної обсерваторії країни

Найдовше місячне затемнення століття та протистояння Марса могли одночасно спостерігати українці у ніч проти 28-го липня. У головній астрономічній обсерваторії країни зібралися понад сотню охочих подивитися на це явище через телескопи. Бачила - і Євгенія Китаїва.

Рідкісне вирівнювання – Сонце, Земля, Місяць та Марс стали в одну лінію і таким чином можна було одразу спостерігати місячне затемнення та протистояння Марса. Ентузіасти, які хотіли насолодитися цими астрономічними явищами через телескоп, зібралися в Головній обсерваторії країни.

Іван Крячко, завідувач лабораторії головної астрономічної обсерваторії НАН України, розповів: "Затемнення місяця – це така цікава штука, бо його можна візуально побачити, місяць змінить свій колір, це буде видно з усіх усюд практично. Але сьогодні ще є одна цікава подія – Велике протистояння Марса. Сьогодні такий незвичний день, коли збіглося дві астрономічні події".

5 канал

До початку затемнення, співробітники обсерваторії демонструють телескопи. Це демонстраційний телескоп, і він єдиний телескоп в обсерваторії, в який можна подивитися оком людським, бо всі інші не призначені для того щоб дивитися оком. Астрономи власними очима не дивляться у телескоп вже років сто. 

Місячне затемнення на небосхилі можна було спостерігати неозброєним оком із різних куточків світу. Науковці порахували: явище тривало понад півтори години. Увесь цей час Місяць перебував у тіні Землі. Затемнення охрестили "кривавим місяцем" через багряні кольори, в які забарвилося холодне світило. Поруч із Місяцем виблискував і Марс, схожий на велетенську зорю.

Анатолій Відьмаченко, доктор фізико-математичних наук, каже: "За століття, отак приблизно порахували і виявилося, що саме у цьому столітті, за сто років найближчих таке не повториться, тобто всі затемнення наступні будуть коротші".

Охочих поспостерігати за затемненням зібралося близько сотні. Люди приходили сім'ями. Спостереження супроводжувалися лекціями науковців, аби детальніше пояснити природу цих явищ.

Відвідувачка Младена зауважує: "Маємо в сім'ї юного астронома, доця мріє стати астрономом, дуже цікавиться взагалі тематикою планет, зірок і ми дуже хотіли побачити саме в телескоп справжній і спостерігати ці явище не як любителі, а з наукової точки зору".

"Кривавий місяць": як відбувалося унікальне місячне затемнення – неймовірні фото

/
/
Місячне затемнення_кривавий місяць
/
Місячне затемнення_кривавий місяць
/
/
/
/
/
/
/

Маленька Соня вже знає з чого складається всесвіт та як утворюються зірки, і мріє полетіти на Марс. Разом із Сонею в телескоп споглядає і Кирило. Доки місяць за хмарами, малюк розглядає зорі.

У ХХІ столітті відбудеться 225 місячних затемнень, проте через те, що Місяць перебував поблизу апогею, де його рух найповільніший, це було найдовше з них.

Євгенія Китаїва, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Жовто-блакитне море: як відбувалася найбільша Хресна хода в історії України – великий підсумковий сюжет
Наступний матеріал
Хабарі у пляшках та освіта "пальцем в небо": відверті розповіді студентів про навчання у ВНЗ України
Loading...