Жовто-блакитне море: як відбувалася найбільша Хресна хода в історії України – великий підсумковий сюжет

president.gov.ua
Уперше дві православні конфесії спільно влаштували ходу, щоби разом помолитися за єдність Церкви

1030-річницю Хрещення Русі-України відзначили в Києві. Вранці глава держави, представник Констанстинополя та предстоятелі православних конфесій обговорювали перспективу отримання томосу від Вселенського Патріарха Варфоломія про автокефалію Української Православної Церкви. А потім - бажання об'єднуватись продемонстрували велелюдною ходою та спільним молебнем духовенство та віряни Київського патріархату та Української автокефальної церкви. Як все було бачили кореспонденти "5 каналу" Лесі Головата і Максим Волобоєв.

ФОТО: Як відбувалося відзначення 1030-річчя Хрещення України-Руси

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Близько восьмої ранку до Володимирської гірки поспішають перші прочани та глави церков в Україні. Святкують історичну подію – 1030-річницю хрещення Київської Русі, а обговорюють майбутню – томос про надання автокефалії православній церкві України. У квітні держава офіційно звернулася з цим проханням до Вселенського Патріарха.

На урочистостях Президент України Петро Порошенко сказав: "Томос про автокефалію довершить утвердження незалежності й самостійності нашої держави. укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир, він посилить права й свободи громадян, особливо тих, які зараз перебувають поза вселенським православієм".

Україна – правонаступниця Київської Русі та канонічна територія Константинопольського патріархату. Про це чітко заявляє представник Вселенського Патріарха. Тому надання томосу – це лише питання часу.

"Вселенський патріарх не може залишатися сліпим і глухим до звернень, що вже повторюються понад чверть століття. Хоча чадо української церкви і їхні провідники мають право на своє місце серед церков", – наголосив представник Вселенського Патріарха Варфоломія – Митрополит Гальський Еммануїл.

Глави трьох православних конфесій в Україні, між якими непрості взаємини, стоять пліч-о-пліч. Московський патріархат, підпорядкований Росії та акцентує на своїй канонічності, тож об'єднуватися готові лише дві – Київського патріархату та автокефальна.

"Москва захопила незаконно в кінці ХVІІ століття Київську митрополію, підкупами, як вона це робила та робить зараз", – нагадав очільник УПЦ КП Філарет.

А так про майбутню помісну церкву сказав Президент: "Я гарантую: влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи, але наголошую: проте й іншим державам українська влада не дозволить цього робити. Вважаю, конче необхідним обрубати всі щупальці, якими всередині нашого державного організму орудує країна-агресор".

Попри різкі закиди на свою адресу, чільник УПЦ Московського патріархату Онуфрій своє ставлення до помісної церкви окреслює завуальовано: "Наше завдання нині – зробити все, щоби українське православ'я, яке приніс на землю наш Хреститель – Святий князь Володимир – не було пошкоджене".

Тим часом до Володимирського собору звідусіль підходять прочани з усієї України. І теж, як і чільники церков, говорять здебільшого про томос.

"Приїхала з володині, де, за однією з версій, народився Князь Володимир, і мені дуже віриться в те, що до кінця 2018-го Україна отримає томос", – каже одна з учасниць Хресної ходи.

Уперше дві православні конфесії спільно влаштували ходу, щоби разом помолитися за єдність Церкви. Утім, через заходи безпеки потрапити на Володимирську гірку на молебень змогли далеко не всі. За підрахунками організаторів, у столиці зібралися близько 150 тисяч православних вірян, правоохоронці ж кажуть про 65 тисяч. Як повідомив заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич – заходи в межах святкування 1030-річчя від дня Хрещення Русі-України – минули спокійно.

5 канал

"Відчувається, що дух український відроджується. Я думаю, він стане сильнішим і ми досягнемо того, що ми мріємо", – говорить один із вірян.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні в Україні відзначають 1030-річчя з нагоди Хрещення України-Руси. На Володимирській гірці відбулися уврочистості. Після урочистостей у Володимирському соборі розпочалася Божественна літургія. Після літургії парафіяни Українського Православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви хресною ходою вирушили до пам'ятника князю Володимиру. Там відбувся молебень за Україну та Українську Помісну Православну Церкву. 

Леся Головата, Максим Волобоєв, Антон Андрущенко та Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Шокуюче та абсурдне кіно: топ-6 фільмів Стенлі Кубрика, які варто подивитися кожному
Наступний матеріал
Не лише найдовше місячне затемнення, а й протистояння Марса: як за природним дивом спостерігали в Києві
Loading...