5 канал

Засновник SpaceX збирається колонізувати Марс за 6 років

Ілон Маск каже, що сам частково профінансує вартісний амбітний проект

Голова та засновник компанії з розробки космічних технологій Ілон Маск представив свій проект із колонізації Марса. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, основне завдання - побудувати корабель, який зможе дістатися Червоної планети за три місяці та перевезти достатню кількість матеріалів для побудови бази.

Повідомляється, що в основі плану - зведення величезного шатла, який має бути втричі більший за сучасні космічні кораблі.

"Ми намагатимемося зробити цю технологію доступною всім, хто хоче здійснити вояж. Це ключовий пункт. Звісно, перший політ буде дуже дорогим. Але ми плануємо використовувати ступені шатла багато разів. З часом проект буде дешевшим. Я гадаю, десь 100-200 тисяч доларів", - зазначив засновник SpaceX Ілон Маск.

Як стало відомо, корабель має вміщувати до 100 осіб, а політ до Марса триватиме близько 80 днів. На судні планують показувати фільми, організовувати ігри та лекції, щоб зайняти людей під час польоту.

За словами Маска, щоб звести мільйонну колонію на планеті, знадобиться приблизно 100 років.

"Така система зробить можливим абсолютно все. У людства буде доступ до усіх куточків Сонячної системи. Я хочу зробити Марс доступним усім, можливо, це стане реальністю ще за нашого життя", - заявив Маск.

5 канал

Почати свою програму компанія планує із запуску безпілотного зонда на Марс уже у 2018 році, а ще за чотири роки амбіційні експерти обіцяють, що відбудеться перший політ людини на Червону планету. Саме там планують розпочати видобуток палива для зворотньої подорожі.

Як стало відомо, компанія вже розпочала будівництво нового космічного корабля Raptor та нової ракети-носія. Фінансувати проект Маск планує із доходів компанії та з особистих грошей, яких у нього близько 12 мільярдів доларів.

"Як ви бачите, все це реально. Мрія може здійснитися, потрібно лише бажання. Саме тому я хочу віддати частину своїх коштів на цю програму. Моя мотивація - зробити внесок у розвиток космічної галузі та міжпланетних подорожей", - повідомив Маск.

Зазначимо, що перший корабель, який здійснить історичну місію на Марс, планують назвати "Золоте серце", як у відомій книзі "Автостопом по галактиці". Місцем старту вже обрали мис Канаверал, звідки колись запускали "Аполлон-11", що доставив перших людей на Місяць.

Ілля Куса, "5 канал"

Попередній матеріал
BlaBlaCar стане платним сервісом в Україні
Наступний матеріал
Дослідження показало, хто найбільш активно покидав окуповані Крим та Донбас
Теги:
Loading...
Дослідники NASA завершили річний експеримент з симуляції життя на Марсі

Дослідники NASA завершили річний експеримент з симуляції життя на Марсі

У NASA показали модель нового марсоходу, що дозволить отримати перші звуки з Червоної планети

У NASA показали модель нового марсоходу, що дозволить отримати перші звуки з Червоної планети

NASA опублікувало серію плакатів, в яких закликає сміливців летіти працювати на Марс

NASA опублікувало серію плакатів, в яких закликає сміливців летіти працювати на Марс

NASA відправить на Марс робота-гуманоїда

NASA відправить на Марс робота-гуманоїда