НАСА_робот 5.ua

NASA відправить на Марс робота-гуманоїда

Над розробкою механізму в NASA працювали кілька років

Нова розробка аерокосмічного агентства NASA – гуманоїд Валькірія уже вміє виконувати чимало функцій. Робота назвали на честь героїнь скандинавської міфології – жінок-воїнів. Саме Валькірія може полетіти на Марс перед тим, як туди ступить нога людини. Вага робота становить понад 130 кг, зріст – майже 2 метри.

NASA сконструювало кілька таких гуманоїдів. Одного агентство залишило в себе, трьох інших – надіслали в університети Массачусетсу та Шотландії. Там їх удосконалюватимуть професори та студенти.

"Робот має багато сенсорів. Згори встановлені камери. Через них людина, яка контролює Валькірію, бачить усе, що її оточує. Крім цього, низка камер є на корпусі робота, а на кінцівках розміщені тактильні сенсори", – повідомила професор Університету штату Массачусетс Холлі Янко.

До робота планують під'єднати ще 200 датчиків. Зараз над цим працюють студенти. NASA сконструювало робота кілька років тому. Спочатку планували, що гуманоїд візьме участь у конкурсі Міністерства оборони США. Нині ж робот має глобальнішу місію.

"Така технологія допоможе встановити обладнання на Марсі до того часу, як туди прилетять астронавти. Роботи першими колонізують цю планету, ще й допоможуть людям її освоїти", – зазначив професор університету в Шотландії Таскін Падір.

Розробники кажуть, що затримка в часі через велику відстань від Землі до Марсу. Зараз в університетах працюють над вирішенням цієї проблеми. Валькірію хочуть зробити більш автономною.

"Комунікація може бути з затримкою на 20 хвилин. Так людина не зможе контролювати роботу гуманоїда. Тому ми вже думаємо над тим, як додати більше автономних функцій", – додав Падір.

Нині Валькірія вчиться пересуватися твердими поверхнями. Згодом роботу встановлять додаткові сенсори, які допоможуть йому тримати баланс на нерівній поверхні Марсу.

Валерія Ковтун, "5 канал".

Як повідомляв 5.ua, Hubble сфотографував Марс з рекордно близької відстані. Зображення було отримано 12 травня, коли Марс перебував на відстані 80 млн км від Землі. Роздільна здатність світлини досягає 50 км на піксель. На ній можна побачити полярні шапки і хмари Червоної планети.

Попередній матеріал
У зоні АТО силовики спіймали на хабарі майора "Фантому"
Наступний матеріал
Bloomberg опублікував ТОП-200 найзаможніших людей світу

Український проект марсольота переміг у конкурсі NASA

Український проект літака для Марсу вийшов у лідери конкурсу NASA

Марсоліт Hopper – українські винахідники борються за лідерство у конкурсі NASA

NASA відкрило 1300 нових планет з допомогою телескопа "Кеплер"