Вітчизняні вбивці: як українські дрони літають на москву – "Бомба Ракета"

Українські дрони 5 канал
Нинішню війну часто називають війною артилерії та дронів

Вони атакують москву та знищують кораблі ерефії. Не дають спати на болотах та зупиняють роботу російських аеропортів. А ще перетворюють на друзки ППО ворога та відправляють на той світ російських солдатів.

Це дрони – один із найпопулярніших видів озброєння в російсько-українській війні. Нині безпілотники інтегровані в кожен етап бойових дій. Українські військові використовують повітряні "пташки" для розвідки, коригування вогню і завдання ударів. Це дуже зручно та дієво. Адже БПЛА невеликі, збити їх силам ППО не завжди вдається, бо вони вміють майстерно оминати протиповітряну оборону. Нині дрони й безпілотники входять до трійки найактуальніших потреб для української армії. На полі бою, окрім західних безпілотників, воюють дрони вітчизняного виробника.

Більше цікавого – дивіться у проєкті "Бомба Ракета"

Характеристики безпілотника "бобер"

Так безпілотник "бобер" відпрацював по росії. Це український дрон-камікадзе, одноразового використання. Побудований безпілотник за схемою качки. Він легко може змінити висоту, вміє маневрувати у повітрі та обкручує навколо пальця протиповітряну оборону ворога і його РЕБ.

"бобер"  – майже аналог іранського "шахеда", яким загарбники вже понад рік атакують Україну. В нього навіть звук такий самий – неприємний. Довжина безпілотника – 2,5 метра, вага – 150 кілограмів. Бойова частина важить 20. "бобер" може пролетіти 1000 кілометрів із швидкістю 200 км на годину. Максимальний час польоту – 7 годин. Щоб запустити безпілотник, не обов'язково використовувати катапульту чи ракетний прискорювач, досить злітно-посадкової смуги. Безпілотник є гвинтовим, має двигун внутрішнього згоряння, розташований у задній частині фюзеляжу. Система навігації у "бобра" не лише супутникова, а й інерціальна, що дає змогу зменшити ефективність ворожих РЕБ.

Використання БПЛА

Вперше "бобер" засвітився в Тульській області в березні цього року. За два місяці "бобри" атакували москву та підмосков'я. Завдавали ударів ці дрони влітку. Зокрема, найімовірніше, саме вони атакували аеродром у Пскові за 700 кілометрів від кордону України.Тоді були знищені 4 російські літаки ІЛ, ще 3 – критично пошкоджені.

Ще один український дрон-камікадзе, який допомагає нищити ворога, – Ram 2 UAV. Інженери розробили його на базі безпілотника "лелека", який у ЗСУ воює уже давно. Це баражуючий боєприпас. Схожий на американський Switchblade. Вага Ram – 8 кілограмів, довжина майже два метри, на собі несе до 3 кілограмів "бавовни". Пролітає до 30 кілометрів. Час польоту – щонайбільше година. Запускається дрон зі спеціальної катапульти, яка стоїть на землі або прикріплена на позашляховику. Щоб розгорнути комплекс, треба 10 хвилин. Дрон майже безшумний, бо працює на електродвигуні. Щоб добре бачити ціль, у БПЛА вбудована full hd камера з 30-кратним зумом.

Відео дрон передає в режимі реального часу, тож оператор бачить переміщення цілі. Якщо зв'язок з оператором втрачається, дрон може самостійно повернутися на базу та приземлитися за допомогою парашута. Бойова частина БПЛА може бути трьох видів: уламково-фугасна, для ураження живої сили. Бронебійна, щоб знищувати броню противника, та термобарична, щоб громити ворожі укріплення. Цілиться цей камікадзе на відмінно. Відхилення щонайбільше один метр. Сучасні системи, якими оснащений дрон, дають йому змогу обдурити ворожі РЕБ та вразити ціль. Боротися з цією пташкою окупантам нелегко.

Характеристики БПЛА Punisher 

Punisher або "каратель" – український ударно-розвідувальний БПЛА. Дрон розробили українські інженери-ветерани бойових дій та компанія UA Dynamics. Перший прототип ударного дрона був готовий ще 2016 року. "каратель" – це багаторазовий ударний дрон, який високоточно лупить з повітря по тилу ворога. Його цілі – командні пункти, засоби радіоелектронної боротьби окупантів, системи ППО, склади з боєприпасами та руснява піхота.

Punisher схвалений Міноборони для підрозділів Сил спеціальних операцій. Дальність польоту "карателя" – 45 км, швидкість – 190 км/год, висота – 100-400 метрів, важить лише 7 кілограмів. У дрона майже безшумний електричний двигун, який не залишає теплового сліду. Балістичний обчислювач, яким оснащений безпілотник, дає змогу точно влучати в ціль некерованим боєприпасам. Відхилення щонайбільше чотири метри. Для керування комплексу потрібно 3 людей – основний пілот і двоє помічників. Нині український "каратель" уже успішно знищив ворожі РЕБ. Поцілив у склади з БК та у місця базування піхоти. Ціна карателя приблизно 50 тисяч доларів. Автори безпілотника зазначають, цей дрон – успішне співвідношення ціни та якості, ураження однієї цілі коштує лише $100-200.

Як запускаються іранські "шахеди"

Тим часом наші горе-сусіди заходилися відправляти в Україну іранські "шахеди", їхні аналоги, які вже виготовляють на московії під назвою "герань-2", а також "ланцети" та "орлани". Найчастіше московити атакують Україну "шахедами". Це – дрон-камікадзе, який летить до 2,5 тис. км.

Наводиться безпілотник на стаціонарну ціль за супутниковими координатами. Запускають "шахеди" зі спеціальної пускової платформи. Зазвичай ворог запускає їх так званими зграями. По цілі б’є боєголовка, встановлена в носовій частині дрона. Ці безпілотники невеликі та літають низько. Тому системам ППО не завжди вдається їх відстежити. Але якщо вже потрапив у поле зору наших армійців, ліквідувати його можна навіть стрілецькою зброєю.

Дедалі частіше окупанти почали застосовувати новітні ударні безпілотники "ланцети". Це російський баражувальний боєприпас, який уражає техніку й інші цілі на фронті та в тилу противника. "ланцети" можуть довго кружляти у повітрі, а потім стрімко вдарити по цілі. Запускають ці БПЛА за допомогою спеціальної наземної катапульти. Дальність застосування "ланцета" – до 70 кілометрів. "ланцет" може бути озброєний уламково-фугасними і кумулятивними бойовими частинами.

Нинішню війну часто називають війною артилерії та дронів. Військові аналітики кажуть, стільки різних безпілотників, як нині, не використовували ще в жодній війні. Щодня на фронті воюють сотні БПЛА, рятуючи життя нашим армійцям та знищуючи загарбників. Від початку повномасштабного вторгнення ЗСУ взяли на озброєння чи в експлуатацію десятки безпілотників різних типів саме українського виробника. Нині безпілотники виготовляють понад дві сотні українських компаній. Кожен дрон має свої особливості. Але завдання одне – наближати нашу перемогу.

Дивіться також: NLAW, Javelin, TOW: феєрична зброя проти руснявої броні – "Бомба Ракета"

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
На фронті за добу відбулося 50 бойових зіткнень, ворог атакує на 6 напрямках – зведення Генштабу ЗСУ
Наступний матеріал
Війна вбиває кохання: як військовим після поранення пережити ще й розлучення – поради психолога
Loading...