Планета Земля
Планета Земля Pixels

Вчені виявили фактор, що призвів до появи складних форм життя на Землі

Близько 2,4 мільярдів років тому відбулося стрімке зростання концентрації кисню в атмосфері – від 0,0001% до сучасних 21%

Науковці з канадського Університету Британської Колумбії виділили фактор, який, ймовірно, спровокував серйозний еволюційний стрибок кілька мільярдів років тому: так звану "кисневу революцію" або "кисневу катастрофу". Відповідно до дослідження, кисень з'явився в атмосфері Землі через рух континентів, передає Futurism.

У ранньому океані та атмосфері Землі був відсутній вільний кисень, навіть попри те, що фотосинтетичні ціанобактерії виробляли газ як побічний продукт. Але близько 2,4 мільярдів років тому відбулося стрімке зростання концентрації кисню в атмосфері – від 0,0001% до сучасних 21%. Саме цей період у науці і заведено називати кисневою катастрофою або кисневою революцією.

Геолог Маттіс Сміт визначив, що перед кисневою катастрофою склад континентів був багатий на мінерал під назвою олівін – для цього він вивчив гірські породи у Ісландії та на Фарерських островах, де вони не змінювалися багато мільйонів років. Цей мінерал провокував хімічні реакції, які блокували накопичення кисню. З поступовою "еволюцією" континентальної кори олівін практично зник. В результаті океани перенаситилися киснем і почали віддавати його в атмосферу.

"Це, насправді, і стало відправною точкою для появи розмаїття життя. Після цих змін Земля стала набагато більш придатною для розвитку складних форм життя", – зазначив Сміт.

Як повідомляв 5.UA, на Землі знайшли сьомий континент.

Дивіться також фотогалерею:

Втрачена ланка екосистеми: у Канаді збираються відродити популяцію бізонів

/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді
/
Бізони в Канаді

Попередній матеріал
Канада близька до прийняття рішення з приводу військової допомоги Україні – Муженко
Наступний матеріал
Перші мільйони з конфіскованих коштів оточення Януковича надійшли в бюджет - Сарган
Loading...