Папа Римський 5.ua

Ватикан відкрив архіви часів Другої світової війни

  Читайте по-русски
  Документи дозволять визначити, чи знав папа Пій XII, який очолював католицьку церкву у 1939-1958 роках, про масові вбивства євреїв нацистами

  Ватикан відкрив свої архіви часів Другої світової війни. Вони трималися у таємниці через підозри, що папа Пій XII, який очолював тоді католицьку церкву, закривав очі на жахи Голокосту. Про це повідомляє НВ.

  Пій XII, якого іноді називають "папою Гітлера", займав Святий престол у 1939-1958 роках. Деякі історики стверджують, що понтифік знав про масові вбивства євреїв нацистами, але нічого не робив. Ватикан наполягає, що Пій XII активно вів негласну роботу для порятунку людей.

  Розібратися у тому, що ж було насправді, допоможуть архівні документи, до вивчення яких готові приступити десятки вчених. Серед них – співробітники вашингтонського музею Голокосту, а також відомий експерт у темі понтифікату Пія XII, професор історії університету Мюнстера Хуберт Вольф.

  "Немає сумнівів у тому, що папа знав про масові вбивства євреїв", – заявив Вольф.

  Документи, що покривають період Другої світової війни, налічують мільйони сторінок і відсортовані за тематикою у 121 розділ. Співробітники архіву говорять, що всі місця у приміщенні, призначеному для вивчення документів, заброньовані вченими з різних країн до кінця року.

  Як повідомляв 5.ua, вперше в історії Ватикану одну з керівних посад обійняла жінка. 66-річна юристка Франческа ді Джованні стала заступницею секретаря у міжнародних справах – Секретаря Відділу в справах стосунків з державами Державного Секретаріату Святого Престолу.

  Попередній матеріал
  Ноти серця та відтінки шлейфу: як читати піраміду парфумів
  Наступний матеріал
  Не давала їсти більше тижня: на Сумщині відкрили кримінальне провадження за знущання над тваринами
  Loading...

  Святкова різдвяна меса Urbi et Orbi під проводом Папи Франциска – відео

  Папа Франциск закликав молитися за Нормандську зустріч

  Хресна дорога за участю Святішого Отця Франциска в Колізеї – відео

  "Діва Марія благословляє вас": Папа Франциск подякував пожежникам, які рятували Нотр-Дам

  Папа Франциск у своєму зверненні побажав "полегшення дорогій Україні"

  Папа Римський Франциск назвав секс і сексуальність даром Божим