Парфуми
Парфуми Depositphotos

Ноти серця та відтінки шлейфу: як читати піраміду парфумів

  Читайте по-русски
  Часом пишномовні описи парфумів збивають із пантелику. Ноти захоплюють, відтінки кружляють у вихорі емоцій, а шлейф огортає теплом чи ніжністю. Однак шукач прагне простої відповіді: чим пахне? Тут ви дізнаєтеся, що таке ольфакторна піраміда та яке значення має розташування ароматичних нот

  Верхні, середні, нижні: як побудована композиція аромату

  Більшість парфумів складаються з багатьох компонентів, кількість яких може сягати десятків, а то й сотень. Щоб схематично зобразити схему аромату, послуговуються поняттям ароматичної, або ольфакторної піраміди. Найпоширеніша піраміда складається з трьох ступенів, які являють собою верхні, середні та нижні ноти.

  1. Верхні, або високі відчуваються першими при розбризкуванні парфумів. Це своєрідний вступ до композиції. Початкові ноти повністю розкривають потенціал протягом 5-10 хвилин, а за пів години вивітрюються остаточно. Зазвичай на цю позицію парфумери обирають свіжі, енергійні компоненти: цитрусові, водні, зелені. Верхні ноти можуть стати підступною пасткою для покупця, який, спантеличений першим відчуттям, спішить здійснити імпульсивну покупку. Початок аромату не репрезентує його цілком, тому варто почекати годину-дві, аби парфуми повністю розкрилися.
  2. Середні, або серцеві – основа аромату, яка найдовше відчувається після початкових нот. Саме середні ноти визначають, до якого сімейства та виду належить аромат. Особливу вагу вони мають у нішевій парфумерії: такі екземпляри, як парфуми Монталь, розкривають свій характер саме в серці. Тривалість звучання серця залежить від концентрації ароматичної есенції у розчиннику: духи є найстійкішими, а серцевий сегмент туалетної води вивітрюється за 3-4 години. Найпопулярніші компоненти – квіткові, фужерні, фруктові, іноді – східні та пряні. Тож обираючи позицію в онлайн-магазині за описом, орієнтуйтеся саме на ці характеристики.
  3. Базові, або нижні – так званий шлейф аромату, найбільш стійкі ноти, які не лише довершують композицію, але й подовжують стійкість попередніх компонентів. Базові ноти тримаються від 8-10 годин до кількох днів. Найчастіше для шлейфу обирають насичені східні або деревні ноти.

  Додаткові нюанси: що треба знати при виборі парфумів

  Ольфакторна піраміда – не сувора послідовність, а приблизне зображення. Ноти не розкриваються одна за одною у неухильному порядку та не крокують, ніби солдати в строю. Початкові акценти змішуються з сердечними, а вередлива база може заявити про себе й за годину після нанесення. Варто знати, що парфуми одного найменування, але в різних концентраціях (духи, парфумована чи туалетна вода) по-різному розкриваються на шкірі, оскільки кількість компонента впливає на його "презентацію".

  Ще один момент, який вводить користувачів в оману: наявність ноти не означає наявність такого самого компоненту. Наприклад, парфуми с нотами троянди не обов’язково містять трояндову олію. Ноти описують запах, який може бути сформований за допомогою синтетичних складників.

  Попередній матеріал
  Завод "Більшовик" та "Хліб України": Кабмін передав на приватизацію 435 держоб'єктів
  Наступний матеріал
  Ватикан відкрив архіви часів Другої світової війни
  Теги:
  Loading...