Хірург Ігор Бєлоусов
Хірург Ігор Бєлоусов academyofhealth.kiev.ua

В Києві "патроном Бєлоусова" врятовано сотні життів

Читайте по-русски
Лікар-новатор з Дарницької лікарні ставить рекорди в лікуванні мінно-вибухових поранень

Завідувач відділом ендоскопічної хірургії з операційним блоком КНП "Академія здоровʼя людини" Ігор Бєлоусов провів понад 300 операцій з вилучення осколків. І це лише статистика 10 місяців 2022 року.

Під час війни кількість поранених змусила лікаря придумати і виготовити власний інструмент – "патрон Бєлоусова", як його одразу після широкого застосування охрестили пацієнти. Хоча автор називає його просто – медичний магніт. Медичний "патрон" дає змогу не тільки діагностувати, а й вилучати з найменшим впливом на шкіру і тканини шматки бойового металу, що засіли в м’язах і кістках.

Зараз до лікаря, щоб позбутися осколків, вже ціла черга пацієнтів. Бєлоусов намагається допомогти всім, хто страждає від мінно-вибухових уражень. Як не дивно, першими пацієнтами були цивільні, а не військові – постраждалі від перших днів окупації мешканці Бучанщини і Приірпіння в Київському районі.

Нескінченний потік поранених і скалічених людей потребував не тільки швидкої й якісної допомоги, а й специфічного інструменту. Тому за кресленнями і розробками Бєлоусова при майстерні КНП було виточено і зібрано цей самий "патрон". Інструмент у тілі повертається вістрям у бік стороннього тіла (яким зазвичай є уламки і кулі) і притягує до себе "знахідку". В його основі – неодимові магнітні шайби.

У 1983 році General Motors, Sumitomo Corporation і Китайська академія наук, незалежно один від одного, створили з'єднання неодим-залізо-бор. Потужні рідкісноземельні магніти, маючи крихітні розміри та колосальну магнітну індукцію, стали відтоді найефективнішим матеріалом для магнітовипромінювачів.

Неодимові магніти виробляють двома способами: порошок, що складається із суміші металів, запікається у спеціальній печі під тиском при температурі 1200°С або впорскується в розплавлений полімер і потім формується. Неодимовим магнітом можна піднімати вантажі до 1000 кг. Пошуковим магнітом на неодимовій основі часто виловлюють металобрухт із річок.

Дорогий і кропіткий етап – хромування змінних конусів пристрою. Їх виготовляли на замовлення в спеціальній лабораторії.

Операція за участі Ігоря Бєлоусова
Операція за участі Ігоря Бєлоусоваmaxillofacial.education

Паралельно з допомогою пораненим сьогодні хірург Бєлоусов виконує широкий спектр лапароскопічних операцій. Спеціалізується на загальній, торакальній та судинній хірургії. Виконує їх Ігор Олегович у новітньому операційному блоці, відкритому у травня 2023 року в лікарні "Академія здоровʼя людини" на Харківському шосе в Києві.

Лікар, який працює за фахом вже 23 роки, згадує, що стати медиком вирішив ще в дитинстві, коли робив уколи шприцом з водою усім своїм іграшкам.

"А якщо серйозно, то, мабуть, таке рішення виросло з бажання допомогти мамі, яка хворіла і потребувала медичної допомоги. Теж з дитинства спогад, але то вже було усвідомлене бажання полегшити біль людини", – розповів Ігор Олегович.

Бажання допомогти ближньому мало корелює з діями людини, яка тицяє предметом, схожим на снаряд з автоматичної гармати БМП в рану пацієнту. Чи не тому студенти медуніверситету, тамуючи подих, дивляться на екран, де відбувається операція? "Дзьобик" снаряду входить у хірургічний надріз, Ігор Олегович робить ним кілька коротких черпальних рухів – і ось із рани виринає чорний безформений шматок смертоносного заліза – уламок міни. Уламок намертво примагнічується до "снаряду", хірург не без зусилля відриває його і показує аудиторії. Усе, шлях до одужання розпочато.

"Насправді хірург має бачити увесь процес допомоги пацієнту – від діагностики і реабілітації, – наголошує лікар. – Не даремно: добрий хірург –  завжди гарний терапевт. Позаяк мистецтво вправлятися з операційним інструментом чи не третина знань і вмінь від загальної кваліфікації професійного хірурга. На жаль, в умовах війни не завжди медицина може надати своєчасну професійну допомогу просто на місці. Хвалити Бога, у нас є тактична медицина, і низький уклін і дяка на віки всім, хто в ній сьогодні задіяний. Вони роблять неймовірне, щоб зберегти життя і здоров’я українців. А вже в мирних умовах і в мирний час ми зробимо все можливе, щоб мінімізувати наслідки поранень і каліцтв. І сьогодні в нас для цього є все необхідне".

Спеціалізація хірурга Ігоря Бєлоусова

Загальна хірургія :

  • оперативне лікування органів травного тракту /стравоходу, шлунка, тонкої і товстої кишки, підшлункової залози, жовчного міхура, печінки і жовчовивідних шляхів/
  • оперативне лікування гриж
  • лікування діабетичної стопи
  • оперативне лікування патологій м'яких тканин
  • хірургічні операції на щитовидній залозі

Торакальна хірургія:

  • хірургічне лікування захворювань органів грудної клітки: бронхи, трахея, плевра, легені та діафрагма

Судинна хірургія:

  • застосування сучасних практик малоінвазивної хірургії для лікування варикозної хвороби, тромбозу, флебіту й інших судинних порушень, тощо.

Читайте також: Іграшки можуть бути небезпечними: у Києві провели тренінги щодо мінної безпеки – подробиці

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також: ДРОНИ УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА: Запорізькі волонтери почали виготовляти БПЛА для військових

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

Попередній матеріал
Делегація африканських лідерів відвідала Бучу – відео
Наступний матеріал
"Політичного експерта" з каналу медведчука засудили до 10 років за ґратами
Loading...
Здати кров на паркінгу: у Харкові в день донора в торгівельному центрі працювала пересувна лабораторія – сюжет

Здати кров на паркінгу: у Харкові в день донора в торгівельному центрі працювала пересувна лабораторія – сюжет

Медики пологового "Мати і дитина" протестують у Тернополі – що сталося

Медики пологового "Мати і дитина" протестують у Тернополі – що сталося

Працедавці стають у чергу за випускниками: яка професія стала однією з затребуваних з початком великої війни – сюжет

Працедавці стають у чергу за випускниками: яка професія стала однією з затребуваних з початком великої війни – сюжет

Чекають на перемогу з останніх сил: як змінилася робота працівників екстреної меддопомоги – сюжет

Чекають на перемогу з останніх сил: як змінилася робота працівників екстреної меддопомоги – сюжет

"Ми осиротіли без "Да Вінчі", але я не маю права здатися": парамедик ЗСУ Аліна Михайлова у "Рандеву"

"Ми осиротіли без "Да Вінчі", але я не маю права здатися": парамедик ЗСУ Аліна Михайлова у "Рандеву"

Лікують каліцтва після опіків шкіри: американські хірурги прооперували десятки українських дітей – сюжет

Лікують каліцтва після опіків шкіри: американські хірурги прооперували десятки українських дітей – сюжет