ukrinform.ua

Україна має всі технології, щоб лідирувати в організації польотів на Місяць – Конструкторське бюро "Південне"

  Сьогодні на космодромі NASA відбувся запуск ракетоносія Antares, у розробці якої брали участь українці

  Українська космічна галузь має повний комплекс технологій для забезпечення довготривалих космічних експедицій з освоєння тіл Сонячної системи і може зайняти лідируючі позиції в організації польотів на Місяць. На цьому наголосив сьогодні на космодромі NASA генеральний директор Конструкторського бюро "Південне" Олександр Дегтярьов, повідомляє "Укрінформ".

  "Україна володіє сьогодні достатніми технологіями, які дозволяють виготовити всі компоненти для такого проекту (польоту на Марс – ред.). Але ми запропонували півроку-рік тому проект створення експериментальної бази на Місяці", – зауважив Дегтярьов, перебуваючи на космодромі NASA, де відбувся запуск ракетоносія Antares.

  Він назвав проект польоту на Місяць більш реалістичним для втілення у найближчому майбутньому, ніж далека експедиція на Марс.

  "Насправді, ті ж самі результати можна отримати швидше на Місяці, вирішуючи однакові задачі життєзабезпечення на планетах Сонячної системи. Там теж є корисні копалини, які горять, є доступ до енергоджерел", – зауважив керівник КБ "Південне".

  Він висловив переконання, що людство має починати з Місяця, щоб навчитися освоювати тіла Сонячної системи.

  "Тут ми виступили як лідери, оскільки ми можемо бути лідерами – не фінансовими, а науковими, технологічними. Ми сподіваємося, що проект буде підтриманий. Ми пропонуємо всім взяти участь у ньому", – наголосив Дегтярьов.

  Він також зазначив, що США, попри заявлені амбіції польоту на Марс, "все більше останнім часом говорять про освоєння Місяця".

  Як повідомляв 5.ua, США запустили ракету Antares, у розробці якої брали участь українці. Ракета-носій доставить на Міжнародну космічну станцію майже дві з половиною тонни вантажу. Туди входять продукти харчування, а також обладнання для проведення досліджень на орбіті.

  Попередній матеріал
  У Китаї народилося триоке порося з двома п'ятачками – відео
  Наступний матеріал
  Уряд вирішив "розвіяти міфи" у своїй співпраці з МВФ

  Ракета з українським двигуном вивела на орбіту космічні апарати Google

  Компанія SpaceX знову успішно повернула на землю перший ступінь ракети Falcon 9

  NASA оприлюднило вражаюче відео випробувань прискорювача для однієї з найпотужніших ракет у світі

  У США приватна аерокосмічна компанія будує завод з виробництва ракет

  Україна успішно випробувала нову модель керованої ракети – відео

  У мережі з’явилося відео запуску української ракети до системи "Смерч"