Штучний інтелект
Штучний інтелект Shutterstock

У США вирішили не відмовлятися від використання штучного інтелекту як зброї

  Читайте по-русски
  Комісія Конгресу вважає, що потрібно спочатку вивчити можливості використання таких технологій

  Сполучені Штати поки не готові відмовитися від використання автономних видів зброї під керуванням штучного інтелекту у військових цілях. Комісія Конгресу дійшла висновку, що штучний інтелект може зменшити втрати і знизити кількість помилок при розпізнаванні цілей. Про це повідомило видання The Guardian.  

  На думку колишнього заступника міністра оборони США Роберта Уорка, автономні системи зброї робитимуть менше помилок, ніж люди, що допоможе зменшити людські втрати та зіткнення через помилки в ідентифікації цілей.

  "Наш моральний обов'язок, принаймні, перевірити цю гіпотезу", – сказав він.

  Наразі близько 30 країн, в тому числі Бразилія і Пакистан, виступають проти використання штучного інтелекту при розробці і використанні зброї. На думку противників застосування ШІ, людський контроль за використанням зброї потрібен для оцінки пропорційності застосування зброї та визначення осудності за військові злочини.

  Незважаючи на те, що частково автономні системи зброї існують уже кілька десятиліть, разом з розвитком технологій ШІ росте і занепокоєність у використанні таких систем.

  Так, комісія підтримує ідею людського контролю за пуском ядерних ракет. Втім, після обговорень комісія вирішила, що роботи з нерозповсюдження автономних систем зброї будуть кращим рішенням, ніж договір про заборону використання ШІ з військовою метою.

  За словами Мері Вейрхем, яка вже вісім років координує кампанію "Зупинити роботів-вбивць", комісія змушена реагувати на розроблення автономних озброєних систем Росією і Китаєм, що "тільки підштовхує гонку озброєнь".

  Після обговорень комісія порекомендувала спецслужбам США використовувати штучний інтелект для збору та аналізу даних. Також комісія рекомендує направити $32 млрд федерального фінансування на дослідження штучного інтелекту.

  Нагадаємо, в 2017 році керівник компанії Tesla Ілон Маск, засновник компанії DeepMind Technologies Мустафа Сулейман та понад сотню інших провідних фахівців у сфері штучного інтелекту звернулися з відкритим листом до ООН, у якому закликають заборонити розроблення та використання летальної автономної зброї.

  Фахівці вважають, що виробництво бойових роботів спричинить "третю збройну революцію"; їх порівнюють з винаходами ядерної зброї й пороху.

  Попередній матеріал
  Ексголові ДАБІ повідомили про підозру через працевлаштування за підробленим дипломом
  Наступний матеріал
  Помер український режисер і культурний діяч Сергій Проскурня
  Loading...