Американські науковці висунули думку, що COVID-19 може призводити до порушень когнітивних функцій людини і втрати пам'яті. Такі побічні наслідки спричинені впливом вірусу на тканини мозку. Про це у своїй статті пише доцентка психології Мічиганського університету Наталі С. Тронсон.
На думку науковиці, новий коронавірус SARS-CoV-2 може мати більш негативні наслідки для організму людини, ніж раніше припускали вчені.
Після ґрунтовного аналізу всіх симптомів та побічних ефектів для здоров'я пацієнтів, які подолали COVID-19, Тронсон зробила висновок про ймовірність розвитку проблем із роботою мозку у тих, хто одужав.
Окрім короткотривалих наслідків коронавірусу, втрати нюху та маревного розладу, науковці виділили і більш довгострокові: хронічна втома, а також синдром Гієна-Барре. Останній характеризується ураженням імунної системи людини власних периферичних нервів.
За словами Тронсон, вірус може спричиняти порушення роботи нейроімунних кліток, що насичують мозок енергією та обробляють сигнали про запалення в організмі. Через постійний викид сигналів про хворобу у тілі може підвищуватися ризик зниження когнітивних функцій та розвиток деменції.
"Мине багато років, перш ніж ми дізнаємося, чи викликає інфекція COVID-19 підвищений ризик зниження когнітивних функцій або хвороби Альцгеймера. Але цей ризик можна знизити або пом'якшити шляхом профілактики і лікування COVID-19", – пише у статті Наталі С. Тронсон.
Нагадаємо, ще у травні цього року вчені почали вперше наголошувати про вплив вірусу на мозок пацієнтів. Зокрема, спостерігаються такі наслідки, як: спантеличеність, дезорієнтація або певні ознаки зміненого психічного стану.
Як писав раніше 5.UA, гарвардські вчені з'ясували, що коронавірусна інфекція викликає тривалі збої в роботі імунітету в перехворілих нею осіб.