Британський музей

Стало відомо, як люди часів неоліту вимірювали розташування каменів Стоунхенджа

  Ці три крейдяних барабани були вперше виявлені в Йоркширі в 1889 році

  Історики із Великої Британії розгадали секрет так званих фолктонських барабанів – стародавніх кам'яних циліндрів, чий вік сягає близько 6 тисяч років. Про таке повідомляє Science Alert.

  За твердженням дослідників, ці барабани могли використовуватися в якості своєрідної рулетки.

  Давні жителі Британії обмотували ці камінці декілька разів, щоб отримати бажану довжину, яка могла б стати в нагоді при будівництві концентричних пам'ятників, наприклад Стоунхенджа.

  Попри те, що всі три барабани мають різні розміри, автори виявили, що окружність кожного з них може бути використана для отримання відрізка довжиною 3,22 метра. Слід зазначити, що ця величина була відома як "довга нога" – близько 10,5 сучасних футів – і ця довжина зазвичай фіксується в древніх британських пам'ятках, таких як Стоунхендж.

  Таким чином, знайти ідеальний камінь для цих пам'яток було б досить просто за допомогою будь-якого з цих барабанів, кожен з яких можна було легко переносити між різними кар'єрами в Британії.

  До прикладу: шнур довжиною 3,22 метра намотався б по колу найменшого барабана рівно десять разів, вісім разів навколо барабана середнього розміру і сім раз навколо дуже великого барабана.

  Ці три крейдяних барабани були вперше виявлені в Йоркширі в 1889 році і поміщені в могилу дитини, яка була похована приблизно на початку бронзової доби.

  Незважаючи на те, що у вчених було понад сто років для їх дослідження, призначення цих рідкісних предметів довгий час залишалася загадкою.

  "Ці результати показують, наскільки важливо продовжувати досліджувати артефакти в музейних колекціях, а також цінність спільних досліджень для розуміння передісторії", – сказав Енн Тизер з Манчестерського університету.

  За словами науковців, ці прекрасні твори мистецтва насправді свідчать про доісторичні стандарти вимірювання, які широко використовувалися по всій Британії. Хоча тоді, ймовірно, стародавні рулетки були зроблені з міцного дерева.

  "Крейда – не найкращий матеріал для виготовлення вимірювального обладнання, і вважається, що наші барабани можуть бути точними копіями оригінальних "робочих еталонів", вирізаних з дерева. Однак деревина не збереглася на більшості неолітичних археологічних пам'яток, і ніяких дерев'яних вимірювальних приладів в доісторичній Великобританії на знайшли", – пояснює один з дослідників, Ендрю Чемберлен, біоархеолог з Манчестерського університету.

  Попередній матеріал
  РФ хоче прибрати Порошенка і привести до влади в Україні проросійський парламент – розвідка США
  Наступний матеріал
  Трамп і Путін на G20 зустрічалися без американського перекладача – Financial Times

  Еволюційні залишки: вчені назвали частини тіла, які людина більше не використовує

  На Місяці знайшли камінь земного походження

  Вперше в історії: під час місячного затемнення вдалося зафіксувати падіння метеорита

  Науковці з'ясували призначення статуй на острові Пасхи

  У КНР заборонили створювати ГМО-людей

  Українську наукову станцію "Академік Вернадський" вперше за довгий час модернізують: що змінять